Czasami robimy bardzo duże pranie bez zastanowienia się, czy będziemy w stanie później gdzieś je rozmieścić. Później, podczas rozwieszania okazuje się, że nasza suszarka jest za mała i zwyczajnie nie mamy miejsca na całą stertę ubrań, ręczników, czy nawet pościeli.

Jak wybrać?

Wiele osób nie zastanawia się zbytnio przed wyborem suszarki. Wbrew pozorom jednak, to na jaką się zdecydujemy ma dość duże znaczenie. Czego innego będziemy potrzebowali w niewielkim mieszkaniu niż na przykład na balkonie i ogrodzie. Na samym początku określmy więc swoje potrzeby. Zastanówmy się także nad wielkością suszarki. Jeśli nasza rodzina nie jest zbyt duża, a co za tym idzie prania jest po prostu niewiele możemy wybrać mniejszą suszarkę, z kolei w sytuacji gdy zazwyczaj musimy robić na przykład dwa prania z rządu, bezpieczniej będzie wybrać trochę większe akcesoria. Przed zakupem sprawdźmy więc jak dużo prania może zmieścić dana suszarka i upewnijmy się, że posiada ona trwałą konstrukcję.

Idealna suszarka do ogrodu

Suszenie prania w ogrodzie jest bardzo ekologiczne. Zamiast wykorzystywać urządzenia elektryczne korzystamy ze słońca i ładnej pogody. Szukając suszarki do ogrodu zwróćmy uwagę na to, czy można ją łatwo składać i rozkładać. Suszarka ogrodowa Leifheit posiada taką funkcję. Dobrze jest także wybierać produkty z mechanizmem wciągania linek. W ogrodzie bowiem sznurki mogą się bardzo szybko zabrudzić. To z kolei prawdopodobnie spowoduje plamy na praniu. Opcja wciąganych linek chroni je przed ewentualnym zakurzeniem.

Solidna konstrukcja

Osoby nie posiadające ogrodu, a co za tym idzie możliwości wywieszenia dużej ilości prania nie muszą się martwić. Bez problemu bowiem mogą znaleźć nie zajmujące dużej przestrzeni wytrzymałe suszarki, które poradzą sobie nawet z ciężką pościelą, kocami czy po prostu większą ilością ubrań. Wybierając suszarkę do mieszkania zwróćmy uwagę na jej wymiary. W przypadku niewielkich powierzchni najbezpieczniejszym rozwiązaniem będą suszarki pionowe, zajmujące mało miejsca zarówno wtedy kiedy są rozłożone, jak i po złożeniu.

Poprzedni artykułBusem z Niemiec do Polski
Następny artykułPowtórka z angielskiego we wrześniu. Zobacz, jak szybko możesz się przygotować do powtórzonej matury

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj