Nawet najlepsze wtryskiwacze wcześniej, czy później mogą ulec usterce. Jednak warto wiedzieć, że istnieje szansa na ich naprawę. Jak dokładnie przebiega ich reanimacja? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Co może doprowadzić do usterki wtryskiwacza?

Jak już zdążyliśmy wspomnieć, nawet najlepsze wtryskiwacze mogą ulec usterce i jest to zrozumiałe, ponieważ nie ma urządzeń, które gwarantują dożywotne działanie. Im dłużej będziemy użytkować wtryskiwacz cummins, tym większe prawdopodobieństwo, że będzie się zużywał i osłabnie jego działanie.

Najczęściej zgłaszaną usterką jest oczywiście zatkanie wtryskiwacza, za którego przyczynę ponosimy zwykle my, czyli jego użytkownicy. Sięganie po słabej jakości paliwo, wieloletnie zaniedbanie i brak regularnych przeglądów silnika może doprowadzić do zatkania wtryskiwacza, a co za tym idzie do spadku mocy podczas jazdy, jak również do konieczności podjęcia naprawy lub wymiany wtryskiwacza.

Wtryskiwacz Cummins – jak przebiega naprawa?

O tym, jak dokładnie będzie przebiegała naprawa, decyduje zawsze poziom uszkodzeń. Aby je ustalić, najpierw fachowcy przeprowadzają dokładną diagnostykę. Jeśli zgłosimy się do profesjonalistów, to możemy być pewni, że diagnostyka zostanie przeprowadzona przez wykwalifikowane osoby, które dysponują odpowiednią wiedzą, umiejętnościami oraz praktyką. To jednak nie wszystko, ponieważ fachowcy korzystają także z nowoczesnego sprzętu do diagnostyki, dzięki czemu zyskujemy pewność, że wszystkie błędy i nieprawidłowości zostaną odpowiedni rozpoznane.

Jeśli problem leży po stronie zapchanego wtryskiwacza, to możemy być pewni, że fachowcy podejmą się jego przeczyszczenia. Co ciekawe, ich czyszczenie odbywa się ultradźwiękowo i do tego celu stosuje się specjalną maszynę. Z jej pomocą fachowcy są w stanie dokładnie posprzątać każdy element wtryskiwacza. Gdy już będą mieli to za sobą, to sprawdzają wszystkie poszczególne części i wymieniają te, które się zużyły. Na koniec produkt zostaje złożony oraz przeprowadzana jest kontrola w celu sprawdzenia jego wydajności.

Oczywiście zdarzają się również przypadki, gdy samo czyszczenie nie przyniesie żadnych efektów, podobnie jak wymiana poszczególnych elementów. Tego typu usterki oznaczają, że dla naszego wtryskiwacza jest już za późno i trzeba sięgnąć po nowy. Całe szczęście z jego zakupem nie będzie żadnych trudności, zwłaszcza że do naszej dyspozycji pozostaje profesjonalna firma, która może dostarczyć nam nowy, jak i używany, w tym również wtryskiwacz Cummins.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy GK-Diesel Service.

Poprzedni artykułMagazyn samoobsługowy we Wrocławiu – jak wynająć, o czym pamiętać?
Następny artykułPrzeguby w dzisiejszych samochodach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj