Każdego roku do Niemiec w celach turystycznych lub zarobkowych wyjeżdżają miliony Polaków. Od zachodniego sąsiada do Polski można się dostać za pomocą tak różnorodnych środków transportu jak samolot, pociąg, autokar lub bus. Każdy ma wady i zalety. Jak wygląda sytuacja w przypadku minibusów ?

Szybkość przejazdu

Od blisko 20 lat w Polsce rośnie ilość dróg ekspresowych i autostrad. Obecnie do użytku udostępnione są odcinki o łącznej długości blisko 4000 km, a kolejne tysiące są w budowie lub w planach. Dzięki temu transport z Niemiec do Polski jeszcze nigdy nie był tak szybki. Dotarcie z zachodniej części kraju do Krakowa, Warszawy lub Rzeszowa to mniej niż dzień przejazdu.

W przypadku lepiej skomunikowanych i bliżej połączonych miast zachodniej Polski dotarcie z niemieckiej granicy to zaledwie kilka godzin podróży. Inne środki komunikacji jak pociąg w praktyce nie umożliwiają tak szybki transport na miejsce. W przeciwieństwie do busów ilość połączeń kolejowych z Niemiec do Polski jest niezwykle uboga i wymaga wielu przesiadek.

Duża ilość połączeń

Bezpośrednie busy z Niemiec do Polski kursują każdego dnia z każdego większego miasta. Niezależnie od tego, czy znajdujemy się w Berlinie, Monachium, czy też niewielkim Osnabrück bezproblemowo odnajdziemy bezpośrednie połączenia do wielu miast. Dzięki temu niwelujemy konieczność przesiadek do minimum, a jeżeli te są konieczne, to mają miejsce dopiero w Polsce.

W przypadku innych środków komunikacyjnych jak wspomniany pociąg lub samolot nie jest to możliwe. Mimo stosunkowo sporej liczby połączeń lotniczych należy uwzględnić duże geograficzne oddalenie od lotnisk oraz stosunkowo wysoką cenę za przelot. Wybierając samolot dotrzemy jedynie do kilku miast wojewódzkich i jesteśmy zmuszeni do poszukiwań kolejnych połączeń w kraju.

Bezpośredni przejazd

Różnorodne tanie busy z Niemiec do Polski operują na ponad 30 różnych trasach. Do Polski dostaniemy się niemalże z każdego nieco większego niemieckiego miasta, a duża część połączeń działa na zasadzie od drzwi do drzwi.

Oznacza to, że korzystając z usług przewozu minibusem uzyskujemy transport z miejsca przebywania w Niemczech na wybrany adres w Polsce. Z tego względu oszczędzamy dużą ilość czasu oraz nie musimy martwić się o zmianę środka transportu.

Poprzedni artykułRozdzielnia do domu i mieszkania
Następny artykułJakie suszarki pomieszczą duże ilości prania bez połamania?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj