Po czym można poznać sprawdzoną stronę internetową?

Internet stał się współcześnie najważniejszym źródłem informacji. To właśnie tutaj znajdujemy odpowiedzi na nurtujące pytania, zapoznajemy się z opiniami o interesujących nas produktach czy też poszukujemy wskazówek i inspiracji, związanych z drobnymi pracami remontowymi lub wystrojem wnętrz. A to tylko niewielka część możliwości, jaka otwiera się przed osobami, chcącymi uzyskać sprawdzone i rzetelne wiadomości. Zastanawiasz się, jak stworzyć dla nich odpowiednią stronę internetową? Poznaj więc z nami 5 cech dobrego portalu informacyjnego!

Jakie cechy wyróżniają dobrą stronę internetową?

Dobry portal informacyjny powinien być przede wszystkim wiarygodny. Solidny fundament sukcesu danej strony internetowej stanowi bowiem zaufanie czytelników co do rzetelności zamieszczanych na niej informacji. Nie bez znaczenia pozostaje również przejrzystość przekazu, zwłaszcza gdy na portalu znaleźć można artykuły z różnych dziedzin. Idealny przykład przejrzystej witryny zobaczysz po przejściu na stronę ozeniemce.pl, gdzie poszczególne treści posegregowane zostały w różne grupy tematyczne. Wśród innych cech, warunkujących uzyskanie przewagi nad konkurencją w sieci, wymienia się również poziom atrakcyjności zamieszczanych informacji, bezawaryjność oraz pełen profesjonalizm, przejawiający się w trosce o przyjazną dla czytelnika grafikę oraz szybkość ładowania.

Na co zwrócić uwagę, tworząc portal informacyjny?

Tworząc portal informacyjny, warto zwrócić uwagę na pozycjonowanie strony, dzięki któremu dana witryna będzie łatwa do odnalezienia przez internautów. Ważnym czynnikiem  jest również różnorodność przekazywanych na niej treści. I tak na stronie https://www.ozeniemce.pl/biznes/58-ranking-firm-sprzatajacych-krakow-nasze-top-10, prześledzić możesz ranking firm sprzątających w Krakowie. Na tym samym portalu przeczytasz również o systemach ERP w biznesie, zaletach i wadach domków holenderskich czy w końcu o korzyściach, jakie niosą ze sobą odnawialne źródła energii. Tak szeroki zakres sprawia, że interesujące informacje odnajdą tutaj specjaliści z różnych branży, domowi majsterkowicze czy pasjonaci ekologicznych rozwiązań, co z kolei przekłada się na sukces witryny w Internecie.

Jakie są cechy dobrej strony internetowej?

Czym cechuje się dobry portal informacyjny?

Dotychczasowa lektura z pewnością dostarczyła pewnych informacji na temat najważniejszych aspektów, na których należy skupić się, tworząc dobry portal informacyjny. Warto jednak poświęcić nieco uwagi na rozważenie każdego z nich. Poznaj więc 5 cech strony internetowej, które z przełożą się na sukces całego przedsięwzięcia.

1. Przejrzysta struktura informacji

Jak już zostało wspomniane nieco wcześniej, portal informacyjny musi cechować się przejrzystością, by zachęcić potencjalnych czytelników do zapoznania się z umieszczanymi na nim informacjami. Błędem będzie więc:

  • spora ilość elementów graficznych, utrudniających czytanie,
  • zbyt dużo informacji, wpływających negatywnie na odbiór treści,
  • brak intuicyjnej obsługi, pozwalającej na szybkie odnalezienie materiałów, wartościowych z punktu widzenia konkretnego czytelnika.

2. Atrakcyjna szata graficzna

Wiesz już, że szata graficzna nie powinna przytłaczać swoją estetyką zamieszczanych na stronie treści. Tworząc własny portal, warto jednak postawić na atrakcyjne szablony i motywy, bazujące na jasnych kolorach oraz przyjaznych w odbiorze czcionkach.

3. Intuicyjna nawigacja i szybkie ładowanie

W tym kontekście należy zdać sobie sprawę z ilości stron, przeglądanych codziennie przez czytelnika. Konieczność każdorazowego uczenia się nowej nawigacji pochłaniałaby mnóstwo czasu. Dlatego też warto postawić na sprawdzone, intuicyjne rozwiązania, które pozwolą na błyskawiczne dotarcie do poszukiwanych informacji. Nie bez znaczenia pozostaje też szybkie ładowanie, na które wpływa m.in. mała ilość reklam, wyświetlających się po przejściu na daną stronę internetową.

4. Wysoki poziom bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo witryny internetowej to współcześnie jeden z najważniejszy aspektów, o który powinni zadbać jej twórcy. Jest ono budowane przez:

  •  odpowiednią politykę prywatności,
  • niezawodny hosting,
  •  certyfikaty SSL. 

5. Właściwy układ strony

Właściwy układ strony to ostatni, choć równie istotny aspekt, na który należy zwrócić szczególną uwagę, tworząc dobry portal informacyjny. Mapa witryny powinna być w pełni zrozumiała i logiczna. Zgodnie z tą koncepcją, najważniejsze informacje należy umieszczać w dobrze widocznych dla czytelnika miejscach, co przełoży się również na pozycjonowanie strony w popularnych przeglądarkach.

Poprzedni artykułJak radzić sobie z systemem pisma japońskiego?
Następny artykułKrzesła do jadalni – nowoczesne i stylowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj