Na rynku usług kurierskich panuje duża konkurencja. Sprzyja to interesom klientów, ponieważ przewoźnicy starają się dostarczać paczki jak najszybciej. Obecnie standardem w ofercie firm kurierskich są przesyłki ekspresowe. Jak rozumieć to pojęcie i ile wynosi czas dostawy?

Od czego zależy czas dostawy przesyłki?

Klienci robiący zakupy przez internet muszą zdawać sobie sprawę, że czas dostawy przesyłki nie zależy wyłącznie od kuriera. Sprzedawca powinien zazwyczaj nadać paczkę dzień wcześniej lub o poranku, aby została ona odebrana przez kuriera w danym terminie. Następnie rusza ona w drogę do lokalnej sortowni, skąd jest transportowa do sortowni centralnej, a stamtąd – do sortowni najbliższej miejscu zamieszkania adresata. Stamtąd rusza już w drogę do odbiorcy.

Czas dostawy zależy w dużej mierze od odległości, jaką musi pokonać przesyłka. Ponadto, poszczególni przewoźnicy mogą działać nieco szybciej w konkretnych miastach i regionach. Zazwyczaj odbiorca otrzymuje paczkę w ciągu jednego lub dwóch dni roboczych od momentu odebranie jej od nadawcy.

Czym są ekspresowe przesyłki kurierskie?

Ekspresowe przesyłki kurierskie są różnie rozumiane w ofertach poszczególnych przewoźników. Najczęściej chodzi o gwarancję dostawy w ciągu 24 godzin. W praktyce oznacza to po prostu kolejny dzień roboczy. Wielu przewoźników nie pracuje w soboty, a tym bardziej niedziele. Dlatego przesyłka ekspresowa wysłana w piątek, prawdopodobnie dotrze do nadawcy w najbliższy poniedziałek. Czas dostawy i możliwość skorzystania z usługi ekspresowej zależy natomiast od miejsca zamieszkania nadawcy i odbiorcy.

Dodatkowe opcje związane z czasem dostawy

Jednak przesyłki ekspresowe to nie tylko gwarancja dostawy następnego dnia roboczego. Firmy kurierskie oferują swoim klientom także dodatkowe usługi. Aby to zrozumieć, najlepiej skorzystać z jednego z brokerów kurierskich, na przykład największego w Polsce – Sendit i zapoznać się przedstawionymi w formularzu nadawczym możliwościami.

Przewoźnicy, zależnie od lokalizacji i odległości, mogą zaoferować swoim klientom między innymi dostarczenie przesyłki w sobotę, w godzinach porannych lub do południa. Jeszcze inaczej działają natomiast ekspresowe przesyłki miejskie, realizowane w obrębie jednej miejscowości. Wówczas klient może zamówić czas dostawy w ciągu czterech, a nawet dwóch godzin. Taka usługa jest oczywiście dostępna głównie w dużych miastach.

Poprzedni artykułPłynna membrana dachowa – sposób na szybką i trwałą renowację powierzchni
Następny artykułJak odpowiednio dobrać pergole?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj