Pieczątki automatyczne, czyli samotuszujące są niezwykle praktyczne i mogą pełnić wiele różnych funkcji w przedsiębiorstwie. Najczęściej wykorzystuje się je jako pieczątki imienne, nagłówkowe lub księgowe, np. o treści „wpłynęło dn. (…)”, „za zgodność z oryginałem” itp. Jednak pieczątki automatyczne mogą też pełnić bardziej niestandardowe role. Bywają wykorzystywane nie tylko w celach związanych z firmą, ale także prywatnych. Dowiedz się, jakie możliwości dają niestandardowe stemple.

1.   Pieczątki automatyczne do tkanin

Tak naprawdę największe znaczenie ma tutaj rodzaj tuszu. Pieczątka automatyczna wyposażona jest najczęściej w specjalną poduszkę tuszową, którą możesz napełnić wybranym przez siebie kolorem i rodzajem barwnika. Dzięki temu w prosty i szybki sposób oznaczysz firmowe koszulki czy inne ubrania. Jest to bardzo praktyczna metoda, jeżeli zajmujesz się produkcją odzieży na niewielką skalę. To rozwiązanie sprawia, że nie musisz wszywać indywidualnej metki w każdą koszulkę, wystarczy, że na wewnętrznej stronie pod kołnierzykiem (tam gdzie najczęściej znajduje się etykieta z danymi producenta) przystawisz stempel z nawą Twojej firmy i logo.

Pieczątki automatyczne doskonale się sprawdzą przy tego typu zadaniach, ponieważ ich wygodna obudowa pozwala na proste i pewne przystawienie pieczęci, co przekłada się na estetykę odbicia i ostateczny wygląd produktu. Tusze do tkanin po kilku godzinach od odbicia nabierają specjalnych właściwości m.in. trwałości, w związku z tym możesz spokojnie prać swoje ubrania w pralce, bez obaw, że po kilku cyklach pieczątka stanie się niewidoczna.

2.    Pieczątki automatyczne z kodem QR

Kody QR (quick response) od lat cieszą się niesłabnąca popularnością. Dzięki nim w prosty i szybki sposób możesz przekazać potencjalnemu klientowi bardzo wiele informacji. Doskonałym pomysłem jest wykorzystanie do tego celu automatycznego stempla z alfanumerycznym kodem w treści. To sprawi, że nawet zwyczajna, firmowa pieczątka będzie wyglądać oryginalnie. Dodatkowo dane zawarte w kodzie mogą mieć znacznie szerszy zakres, niż te, które standardowo umieszcza się na stemplach nagłówkowych. Aby kod QR był czytelny, niezbędna jest bardzo wysoka jakość graweru oraz pieczątka automatyczna o większych gabarytach np. Colop 50.

3.    Pieczątki automatyczne z tuszem UV

Ten rodzaj pieczątek świetnie sprawdzi się na różnego rodzaju imprezach masowych, festiwalach czy dyskotekach. Dzięki temu osoby biorące udział w zabawie nie zostaną „ozdobione” ciężko zmywalnym tuszem, który w czasie intensywnego wieczoru może się rozmazać i pobrudzić ubranie. Pieczątki automatyczne z tuszem UV to bardzo dyskretne rozwiązanie. Dodatkowo takie stemple możesz też wykorzystać do oznaczenia i zabezpieczenia dokumentów, sprzętu czy innych wartościowych dla Ciebie przedmiotów.

Zastosowanie pieczątek automatycznych jest bardzo szerokie i daje niemal nieograniczone możliwości. Wrocławska firma Stempleks, posiadająca wieloletnie doświadczenie w produkcji różnego rodzaju stempli, oferuje duży wybór niestandardowych automatów oraz tuszy specjalistycznych przeznaczonych do wielu rodzajów powierzchni. Jeśli szukasz nietypowego rozwiązania – sprawdź ich pełną ofertę.

Poprzedni artykułOsprzęt Kos – krok w stronę przyszłości
Następny artykułPraktyczne wskazówki – jak urządzić pokój dla ucznia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj