Stworzenie bezpiecznej i wygodnej sypialni dla seniora nie jest prostym zadaniem, dlatego też warto postawić na odpowiednie łóżka do spania. Na rynku można znaleźć wiele rzetelnych firm, które specjalizują się właśnie w produkcji łóżek dla osób starszych.

Odpowiednia wysokość

Jednym z kluczowych elementów, na który należy zwrócić uwagę jest oczywiście wysokość łóżka dla osoby starszej. Najlepszym wyborem są przede wszystkim te łóżka, które sięgają do kolan. Dla osoby starszej problemem może okazać się nie tylko zbyt duża, ale również zbyt niska wysokość.

Specjalne podpórki i drabiny

Profesjonalne łóżka do spania mogą posiadać również specjalne podpórki i drabinki, które przymocowane są bardzo stabilnie do konstrukcji. Inwestując w tego typu dodatki warto zwrócić uwagę na wysokość materaca. Podpórki i specjalne drabinki są najlepszym wyborem dla tych seniorów, którzy mają problem ze wstawaniem z łóżka.

Regulowany stelaż

Dobre łóżko do spania dla seniora powinno posiadać także regulowany stelaż. W zależności od potrzeby będzie można w szybki sposób umieścić nieco wyżej głowę. Jest to najlepszy wybór dla tych osób, które mają mniejsze lub większe problemy z refluksem. Regulowany stelaż jest nie do przecenienia także przy opuchniętych i zmęczonych nogach. Z jego dobrodziejstwa mogą skorzystać także osoby niepełnosprawne albo osoby po kontuzji. Dzięki stelażowi zdecydowanie łatwiej będzie opiekować się osobom starszą.

Porządny materac dla seniora

Oprócz wygodnego łóżka do spania warto postawić również na porządny materac. Starsze osoby mają bardzo wiele problemów zdrowotnych, dlatego też warto postawić na materace, które rozwiązują problemy wybranych dolegliwości. Uważać należy przede wszystkim na dość miękkie materace, które co prawda są wygodne, ale niestety ciężko się z nich wstaje. Godne polecenia są przede wszystkim nowoczesne materace wykonane z pianki termoelastycznej, które pod wpływem ciepła idealnie dopasowują się do ciała. Materace tego typu zmniejszają znacznie nacisk na ciało, dzięki czemu poprawia się krążenie krwi.

Artykuł powstał we współpracy z expertsnu.pl/s/53/lozka-mk-foam-kolo

Poprzedni artykułJak działa ogrzewanie podłogowe?
Następny artykułListwy przysufitowe – czyli montaż w paru krokach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj