Posiadasz stronę internetową? Ma służyć budowaniu wizerunku Twojej firmy, przedstawianiu jej oferty, a nawet – sprzedaży produktów lub usług? Chcesz więc postawić na reklamę, by dotrzeć do jak największej ilości klientów, wzbudzić ich zaufanie i zachęcić do kontaktu? Musisz więc mieć świadomość, że warto zacząć od zmian na samej stronie. Jednak aby wiedzieć, co trzeba poprawić, należy wykonać audyt SEO. Wyjaśniamy, dlaczego warto go zlecić firmie zewnętrznej.

Czym jest audyt SEO?

W zasadzie trudno jednoznacznie napisać, czym jest audyt SEO, gdyż nie ma ustandaryzowanego wzorca. Można powiedzieć, że audyt SEO to usługa polegająca na przeprowadzeniu przeglądu witryny internetowej. Po jej wykonaniu otrzymuje się raport, w którym wskazane są wszelkie nieprawidłowości, aspekty nad którymi trzeba popracować w kontekście jakości strony i jej pozycji w wyszukiwarce. Warto wiedzieć, że jest wiele czynników, które wpływają nie tylko na samo funkcjonowanie witryny, ale też na pozycje osiągane przez nią w wyszukiwarce. Podsumowując, audyt SEO wykonany np. przez firmę Bizzit.eu, wskaże co zmienić, by zwiększyć skuteczność strony internetowej, właśnie dlatego warto pomyśleć o jego wykonaniu.

Czy audyt SEO potrzebny jest każdej stronie internetowej?

Wielu właścicieli stron internetowych zastanawia się, czy w ogóle potrzebny jest im taki audyt. Nie wiedzą, czy jest sens to wszystko sprawdzać. Oczywiście, że nie jest to działanie obowiązkowe. Jednak, jeśli zależy nam na poprawie pozycji w wyszukiwarce i zwiększeniu ruchu, a więc i na pozyskaniu klientów, wówczas warto pomyśleć o takim działaniu.

Szczególnie audyt SEO przydaje się zanim zgłosi się gotową stronę do przeglądarki lub jeśli dokonuje się wielu zmian na witrynie lub ma ona nową wersję. Kiedy jeszcze? Z pewnością, jeśli nastąpił nagły spadek lub stopniowy, ale utrzymujący się. Warto pomyśleć także o sprawdzeniu strony audytem, gdy mimo wprowadzonych działań, np. link buildingu, witryna wciąż nie pnie się w wynikach wyszukiwania.

Audyt SEO – dlaczego lepiej go zlecić profesjonalistom?

Chyba nie będzie dla nikogo zaskoczeniem, że w Internecie można znaleźć szczegółowe wskazówki, jak przeprowadzić audyt krok po kroku. W dodatku tego typu informacje często są bezpłatne. Dlaczego więc warto zlecić przeprowadzenie audytu specjalistom?

Powód jest prosty. Z uwagi na wiedzę, umiejętności, doświadczenie i narzędzia niezbędne do przeprowadzenia analizy. Osoby, które na co dzień zajmują się pozycjonowaniem, zdecydowanie lepiej poradzą sobie z tym zadaniem. Jeśli chce się podejść do sprawy poważnie, warto im zaufać.

Ich usługi nie są tanie, ale audyt bywa czasochłonny, wymaga dostępu do niezbędnego oprogramowania, które dokona analizy strony pod kątem SEO. Samodzielnie robiąc audyt można zdobyć dane, ale niekoniecznie uda się wysnuć z nich jakiekolwiek wnioski. Lepiej więc, by firma, która ma w tym doświadczenie, pokazała, jakie są mocne strony, a nad czym trzeba popracować, aby ulepszyć widoczność strony WWW w wyszukiwarce.

Poprzedni artykułPalety – niezbędne w transporcie i składowaniu towarów
Następny artykułBudujesz dom? Sprawdź, co zrobić, by instalacja cieplna służyła przez lata

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj