Kinkiety w łazience to bardzo interesujące rozwiązanie, na które warto postawić z wielu powodów. Przede wszystkim takie oświetlenie jest nie tylko praktyczne, ale również wyróżniające się wysoką estetyką. Daje ponadto szerokie możliwości aranżacyjne.

Kinkiety do łazienki – bezpieczeństwo to podstawa

Decydując się na montaż kinkietów w łazience, trzeba pamiętać o tym, że muszą spełniać one nieco inne wymogi niż kinkiety przeznaczone np. do salonu lub sypialni. Z uwagi na specyficzne warunki, jakie panują w łazience, ważnym kryterium wyboru jest klasa szczelności. Eksperci ze sklepu Centrum Światła polecają klasę szczelności IP 44 dającą świetną ochronę przed kroplami wody padającymi pod dowolnym kątem. Warto zaopatrzyć się w kinkiety z żarówkami LED, które w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami są trwalsze i zużywają znacznie mniej energii.

Kinkiety do łazienki a aranżacja pomieszczenia

Planując oświetlenie w łazience, należy dużą wagę przyłożyć do spójności stylistycznej całego pomieszczenia. Przykładowo w przypadku industrialnych aranżacji znakomicie sprawdzają się minimalistyczne kinkiety w czarnym kolorze. W luksusowych pokojach kąpielowych można natomiast pozwolić sobie na modele o bardziej finezyjnych kształtach. Producenci oświetlenia mają w swoich ofertach mnóstwo ciekawych propozycji, które przypadną do gustu zarówno miłośnikom klasyki, jak i współczesnego designu – przykładem może być oświetlenie Alfa lub innych znanych marek.

Kinkiety do łazienki – gdzie montować?

Kinkiety łazienkowe najczęściej montuje się albo tuż nad lustrem, albo po jego bokach, przy czym lepsza jest druga opcja. Rozmieszczone po bokach kinkiety lepiej oświetlają twarz i eliminują ryzyko powstawania cieni. Oprócz tego kinkiet można powiesić też nad drzwiami do łazienki. W pomieszczeniu warto też wykorzystać sufitowe kinkiety-reflektorki – są idealne do doświetlenia kątów. Nie dają raczej zbyt mocnego światła, ale z powodzeniem rozjaśniają te miejsca, w których nie da się zamontować innych źródeł światła.

Poprzedni artykułPęknięcie szyby samochodowej – jak do tego podejść?
Następny artykułWybierasz się w podróż samolotem z Krakowa? Sprawdź, gdzie zostawić samochód!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj