W dzisiejszych czasach pokonujemy samochodami bardzo wiele kilometrów. Niestety, często odbywa się to w niesprzyjających warunkach, trudnych zarówno dla kierowcy, jak i pojazdu. Latem upały, zimą mrozy. Często też deszcze i sól drogowa. To nie sprzyja samochodom. Nierzadkim zjawiskiem są też kamienie strzelające spod kół poprzedzającego pojazdu lub spadające z mostów i kładek, pod którymi często się przejeżdża. Kiedy taki kamyk trafi w karoserię pojazdu, można uznać, że sytuacja jeszcze nie jest fatalna. Jazdę najczęściej wtedy można kontynuować, a jedynym następstwem takiego incydentu jest konieczność naprawy powłoki lakierniczej pojazdu, która jednak nie musi nastąpić od razu po zajściu. Gorzej, gdy kamień z impetem trafi w szybę. Wówczas szkło może pęknąć – nawet do tego stopnia, że uniemożliwi dalszą bezpieczną jazdę. Wtedy szybę trzeba naprawić, lub nawet wymienić. Wiąże się to z rozpoczęciem poszukiwań wykwalifikowanego serwisu, który rzetelnie wykona usługę.

Pęknięcie szyby samochodowej – naprawa jest możliwa?

Naprawa szyby samochodowej to nieskomplikowana czynność, która mimo wszystko wymaga profesjonalnego podejścia. Każde uszkodzenie szyby to bardzo indywidualny przypadek. Dopiero oględziny fachowca mogą jednoznacznie stwierdzić, czy szyba będzie mogła być naprawiona, czy jednak konieczna będzie wymiana. Już na tym etapie bardzo ważne jest fachowe podejście, doświadczenie i profesjonalizm. Pomoże to w prawidłowy ocenić stan szkła i uniknąć próby naprawy szyby, która się do takiego zabiegu już nie nadaje. Następstwem takich sytuacji może być ponowne pękanie szyby samochodowej, co znacząco wpływa na bezpieczeństwo jazdy.

Naprawa odprysków i pęknięć

Naprawa odprysków w dzisiejszych czasach nie jest raczej dla nikogo zaskoczeniem. Udaje się to wykonać w większości przypadków, nie stanowiąc dla fachowców najmniejszego problemu.

Innym zagadnieniem jest pęknięcie szyby samochodowej. Naprawa tego typu to domena wyłącznie najlepszych serwisów samochodowych. Jest jednak jedna zasada, którą musi spełniać uszkodzenie szyby. Rozmiar takiej szkody nie może przekraczać rozmiaru monety pięciozłotowej. W takich sytuacjach zaleca się wymianę szyby na nową, co pozwala całkowicie wyeliminować wadę pojazdu w postaci pęknięcia szyby samochodowej.

Czym kierować się podczas poszukiwania odpowiedniego serwisu?

Naprawa pękniętej szyby samochodowej to zwykle prosta procedura, ale jedynie dla fachowców obytych w tego typu usługach. Tak więc bardzo ważne jest doświadczenie. Równie istotne jest, aby taki serwis zapewniał także serię innych usług, chociażby takich jak kalibracja ADAS, czy wymiana wycieraczek. Dzięki temu naprawa może być wykonana kompleksowo w jednym punkcie. Warto też mieć na uwadze, aby warsztat posiadał szeroki wachlarz usług – od likwidowania odprysków, po pęknięcia. Wówczas jego kompetencje nie będą pozostawiać wątpliwości.

Poprzedni artykułCzym są systemy call center?
Następny artykułJak wybrać kinkiety do łazienki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj