Żaluzje na nowo stają się modne i pojawiają się w oknach. Choć jeszcze niedawno kojarzyły się niemiło z latami 90., jednak teraz wracają do łask, także z uwagi na wykonanie z wysokiej jakości materiału i szeroką gamę kolorystyczną. Dzięki temu mogą być nie tylko praktyczne, ale również pełnić funkcję dekoracyjną w pomieszczeniu.

Żaluzje w salonie – czy warto wybrać drewniane?

Wśród popularnych żaluzji drewnianych można znaleźć te, które wykonane są z egzotycznego drewna oraz tzw. faux wood. Każde z nich posiada swoje zalety i nadaje się do różnych pomieszczeń. Egzotyczne drewno, np. abachi stanowi gatunek odporny na działanie wysokich temperatur. Warto zdecydować się na nie kiedy chcemy by do wnętrza nie wpadały promienie słońca.

Inne rodzaje żaluzji do okien

Obecnie popularnością cieszą się nie tylko żaluzje drewniane, ale również aluminiowe, bambusowe i coraz bardziej modne żaluzje wykonane ze skóry. Można je znaleźć w różnych kolorach i rozmiarach, dzięki czemu każdy może znaleźć produkt dostosowany do swoich oczekiwań i potrzeb.

Żaluzje do białych okien – jak je wybrać?

Osoby, które mają białe okna zastanawiają się jak dobrać do nich żaluzje. W takiej sytuacji istotne znaczenie ma materiał, z jakiego jest wykonana rama okna, ponieważ to do niej dobiera się materiał, z którego wykonane są lamelki żaluzji. Dla okien z PCV najlepsze są żaluzje z aluminium lub tworzyw sztucznych. Z kolei w przypadku okien drewnianych malowanych na biało najlepiej sprawdzą się żaluzje z lamelkami wykonanymi z naturalnych surowców, co wygląda estetycznie i podkreśla design pomieszczenia. Nie warto decydować się na sztuczne materiały, ale decydowanie podkreślić naturalność, jaka wynika z zastosowania surowca w formie drzewa.

W przypadku doboru żaluzji do białych okien znaczenie ma też ich kolor. Poleca się jasne kolory lamelek, odcienie kremowego i beżu, kość słoniowa i inne odcienie bieli, które czasami wyglądają zdecydowanie lepiej niż sama biel – tak modna w obecnych trendach wnętrzarskich.

Artykuł powstał we współpracy z sklep.karpol.pl

Poprzedni artykułMoskitiery do okien i drzwi – co należy wiedzieć przed zakupem?
Następny artykułPakiety ubezpieczeń – jakie polisy warto wykupić poza obowiązkowym OC?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj