Czyszczenie tapicerki za pomocą chemii samochodowej

Tapicerka w aucie wymaga od czasu do czasu co najmniej odświeżenia – nie wspominając o sytuacjach, kiedy pojawiają się na niej plamy, np. od jedzenia, kawy czy błota. Na szczęście nie musisz od razu decydować się na drogie usługi firm sprzątających pojazdy – wystarczy, że zaopatrzysz się w specjalną chemię samochodową, taką jak profesjonalne kosmetyki K2.

Samodzielne czyszczenie tapicerki chemią samochodową to duża oszczędność

Dzięki zastosowaniu chemii samochodowej (https://twojmotosklep.pl/pl/c/Kosmetyki-i-chemia-samochodowa/33) możesz bardzo dużo oszczędzić – firmy sprzątające wnętrza aut dużo liczą za pranie tapicerki, szczególnie w większych modelach. Tymczasem koszt zakupu odpowiednich środków do czyszczenia – nawet tych z wysokiej półki, jak kosmetyki samochodowe K2 – to wydatek zaledwie kilkudziesięciu złotych na kilka preparatów, które w dodatku wystarczą na kilka porządnych myć.

Od czego zacząć czyszczenie tapicerki, czyli co zrobić, zamiast użyjesz chemii samochodowej

Zanim przystąpi się do czyszczenia tapicerki, niezależnie od materiału, z jakiego jest wykonana, przede wszystkim warto ją najpierw porządnie odkurzyć. Zastosowanie chemii samochodowej na niewiele się zda, jeśli powierzchnia będzie zasypana okruszkami, kurzem i piaskiem. Warto użyć odkurzacza ze specjalną, wąską końcówką, która pozwoli na usunięcie wszystkich zabrudzeń z zagięć i szwów materiału. Dopiero na tak przygotowany materiał można zacząć nakładanie kosmetyków samochodowych, np. marki K2.

Tapicerka welurowa lub klasyczna – jakie kosmetyki samochodowe K2 zastosować?

W przypadku tapicerki wykonanej z weluru lub klasycznych tkanin konieczne będzie pranie, jeśli jednak materiał jest czysty, a widoczne są na nim jedynie pojedyncze plamy, można zastosować specjalną piankę, np. z serii kosmetyków samochodowych K2 do tapicerek. Działanie pianki opiera się na oddziaływaniu na brud, który pod wpływem detergentu po wyschnięciu zamienia się w proszek. Z łatwością można się go pozbyć, wciągając go odkurzaczem. W ten sposób za pomocą niewielkiej ilości chemii samochodowej można pozbyć się nawet najbardziej uciążliwych plam.

Tapicerka skórzana – jakie kosmetyki samochodowe K2 się sprawdzą?

Tapicerka skórzana, choć o wiele łatwiejsza w czyszczeniu zabrudzeń, wymaga nieco więcej uwagi. Najważniejszym procesem jest bowiem jej pielęgnacja i konserwacja – jeśli nie dba się regularnie o skórę, wysycha i jest podatna na pęknięcia.

Do czyszczenia tapicerki skórzanej poleca się chemię samochodową z serii kosmetyków K2 w formie specjalnych mleczek, przeznaczonych do materiału tego typu. Mleczka nie tylko pozwolą na pozbycie się brudu z foteli, ale także nawilżą i odżywią skórę. Dodatkowo po czyszczeniu można zastosować także specjalne kremy, których zadaniem jest konserwacja skóry.

Profesjonalna chemia samochodowa – odświeżenie i konserwacja wnętrza

Stosując specjalną chemię samochodową, taką jak kosmetyki samochodowe K2, możesz przywrócić wnętrzu swojego auta dawną świetność. Nie tylko pozbędziesz się wszystkich plam na tapicerce i odświeżysz jej wygląd, ale także zabezpieczysz ją na przyszłość przed brudem i zniszczeniami.

Poprzedni artykułRury kwasoodporne i inne elementy armatury przemysłowej
Następny artykułOutsourcing kadr i płac, czyli jak zmniejszyć koszty przedsiębiorstwa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj