Abarth – włoska marka znów na salonach

Abarth to włoski producent sportowych samochodów obecny na rynku od 1949 r. W latach 70. XX w. marka weszła w skład koncernu Fiat i to właśnie tej współpracy zawdzięcza swoje największe sukcesy. Oferowane przez nią samochody charakteryzuje włoski styl, sportowy charakter, wysokie osiągi oraz przywiązanie do detali. Abarth produkuje zarówno szybkie samochody sportowe, jak i auta miejskie.

Abarth – współpraca marki z Fiatem

Początki marki Abarth sięgają lat 50. XX w., kiedy w Górnym Tyrolu zostało założone przedsiębiorstwo produkujące samochody. Twórcą marki jest Carlo Abarth, od którego nazwiska wzięła się jej nazwa. Symbolem Abarth jest skorpion ukazany na tarczy herbowej. Początkowo zadaniem przedsiębiorstwa było głównie ulepszanie seryjnych aut takich marek, jak Fiat, Ranault, Alfa Romeo oraz Simca. Jego specjalizacją było przystosowywanie silników do osiągania większych mocy i wydajności. Abarth zajmował się także produkcją aut z własnymi nadwoziami. Od 1971 r. firma oficjalnie stała się częścią koncernu Fiat i to właśnie współpracy z nim zawdzięcza swoje największe rynkowe sukcesy. W tym okresie powstały m.in. takie modele, jak Fiat Abarth 131 Rally. W latach 80. działalność marki została zawieszona, po czym reaktywowana na początku XXI w. W 2007 r. Abarth stał się samodzielną marką oferująca sportowe warianty miejskich modeli marki Fiat. Należą do nich m.in. modele Abarth Grande Punto i Abarth 500.

Abarth dziś – współpraca z Fiatem i Ferrari

W roku 2012 marka Abarth została oficjalnie wprowadzona do USA. Aktualnie dostępne w sprzedaży są m.in. dwa modele aut oferowanych przez tego włoskiego producenta. Są to Fiat 500 i 500C i Fiat 124 Spider. Abarth nie poprzestał jednak na współpracy wyłącznie z marką Fiat. Około 2015 r. marka nawiązała bowiem bliższą współpracę także z Ferrari, której efektem są luksusowe samochody mogące pochwalić się znakomitymi osiągami oraz nowoczesnym, stylowym designem. Należy do nich model Abarth 695 Tributo Ferrari, który łączy w sobie zalety szybkiego sportowego auta i niewielkiego samochodu miejskiego. Wszystkie modele aut powstające we współpracy marki Abarth z Fiatem oraz Ferrari charakteryzują się sportowym włoskim designem, doskonałymi osiągami oraz znakomitym wykonaniem. Są świetnym wyborem dla tych miłośników motoryzacji, którzy poszukują auta miejskiego z dobrym silnikiem, które będzie się nadawało także do użytkowania poza miastem. W Polsce auta marki Abarth znajdziemy w ofercie dobrych salonów samochodowych, takich jak ADF Auto. Jeżeli uważamy się za miłośników motoryzacji, to koniecznie powinniśmy się z nimi zapoznać.

Poprzedni artykułNowa łazienka – czy każda firma remontowa podejmie wyzwanie?
Następny artykułNowe mieszkania w Markach – znajdź nieruchomość dla siebie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj