Co daje światłowód w domu?

Z pewnością zdarzyło Ci się nieraz słyszeć o „sieci światłowodowej”. I zapewne towarzyszyły temu same pozytywne wypowiedzi. Jednak czy tak jest w rzeczywistości? Czy światłowód to naprawdę równie dobre, właściwie pozbawione rozwiązanie? Jak działa i co daje w praktyce? Oto krótkie wyjaśnienia dotyczące tego zagadnienia.

Czym jest światłowód?

Światłowód to wykonany z wytrzymałego włókna szklanego kabel, w którym informacje przesyłane są w postaci modulowanej fali świetlnej. Takie rozwiązanie znacznie wpływa na możliwą do osiągnięcia szybkość transferu danych – jest to obecnie najszybszy znany sposób na ich przekazywanie.

Praktyczną zaletą jest także brak oddziaływań zewnętrznych, jak zakłócenia elektromagnetyczne, wysoka temperatura czy znajdujące się w sąsiedztwie kabla światłowodowego źródła emitujące fale radiowe. W porównaniu z kablami miedzianymi nie ma tu także ryzyka nagrzania kabla, a co za tym idzie – wynikających z tego problemów, jak spadek szybkości transferu czy nawet całkowite jego przerwanie.

Co w praktyce zyskasz dzięki światłowodowi?

Wymienione zalety doceniają nie tyko firmy i biznesy, dla których internet jest jednym z filarów działalności (np. serwisy internetowe czy sklepy online), ale również osoby prywatne, dlatego coraz więcej konsumentów jest albo zainteresowanych podłączeniem się do sieci światłowodowej, albo już dawno to zrobiło. Jakie korzyści w praktyce da Ci światłowód? Przede wszystkim wysoką prędkość transferu danych, co docenisz podczas codziennego przeglądania sieci, a zwłaszcza oglądania filmów online czy grania w gry sieciowe.

Duża przepustowość to także szybkie pobieranie nawet większych ilości danych, co docenią użytkownicy sieci p2p (torrent). Jeśli w gospodarstwie domowym z tego samego routera czerpie kilka urządzeń, duży transfer danych pozwoli na korzystanie każdemu z maksymalnej przepustowości bez opóźnień i zakłóceń. Konstrukcja kabla światłowodowego sprawia również, że jest on bardzo odporny na uszkodzenia, a co za tym idzie – zapewnia stabilność i brak awarii.

Światłowód umożliwi Ci używanie w pełni możliwości urządzeń podłączonych do internetu oraz znacznie zwiększy komfort korzystania z jego bogatych możliwości!

Materiał zewnętrzny

Poprzedni artykułOgrzewanie gazowe w nowoczesnym budownictwie
Następny artykułSposoby wentylacji, które sprawdzą się na małej przestrzeni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj