Kto wyobraża sobie produkt bez kodu kreskowego, poza rękodziełem i małymi manufakturami każdy produkt jest wyposażony w mniejszy lub większy kod kreskowy. A nawet produkty rękodzielnicze coraz częściej wyposażane są w kod tego typu, ponieważ znacząco ułatwia to jego sprzedaż przez różnego rodzaju dystrybutorów – a to już duża zaleta.

Jak dobrać odpowiednią drukarkę kodów kreskowych?

Jako, że kod kreskowy jest istotnym elementem opakowania produktu ważna jest jakość z jaką został on zadrukowany. Szeroka i zdywersyfikowana potrzeba na rynku sprawia, że producenci tworzą coraz to nowe urządzenia o innych cechach charakterystycznych, a także nowe rodzaje kodów kreskowych. Na rynku odnaleźć można zarówno drukarki biurkowe, przenośne, przemysłowe lub nawet takie, które łączą w sobie elementy tych rozwiązań. Drukarki przenośne sprawdzają się w przestrzeni magazynowej, gdzie można wydrukować kod stojąc bezpośrednio przy składowanych produktach, Niektóre modele są bardzo kompleksowe, poza drukiem kodów kreskowych drukują etykiety czy paragony – sprawdzają się zatem świetnie u małych producentów, rękodzielników, którzy sprzedają we własnym lokalu produkcyjnym i nie chcą mieć zajmującego dużo miejsca dużego urządzenia.

Drukarka kodów kreskowych biurkowa, jak sama nazwa wskazuje przeznaczona jest do postawienia na biurku, ale jednocześnie pozwala na drukowanie na różnych materiałach, jest łatwa w obsłudze. Sprawdzi się w niedużych przedsiębiorstwach lub małych magazynach gdzie pomoże ewidencjonować towary, urządzenie jest małe oraz bardzo intuicyjne w obsłudze. Przemysłowa drukarka kodów kreskowych to z kolei duże urządzenie , jak nazwa wskazuje, znajduje zastosowanie w rozwiązaniach przemysłowych. Mają one dużą wydajność i sprawdzą się wszędzie tam gdzie potrzebne jest drukowanie dużych ilości etykiet. Najlepiej gdy przemysłowe urządzenie jest łatwe i intuicyjne w obsłudze. Największą zaletą drukarek kodów kreskowych przemysłowych jest to, że dzięki wzmocnionej konstrukcji są odporne na różne warunki i nadają się do różnych środowisk pracy.

Dlaczego towar powinien być oznaczony kodem?

Kod kreskowy jest elementem opakowania, który jest powszechnie stosowany. Jest sporym ułatwieniem w ewidencji i sprzedaży produktów. Dlatego tak ważne jest aby każdy produkt był oznaczony czytelnym i łatwo widocznym kodem. Dodatkowo producenci traktują często kod jako atrakcyjny element wizualny. Coraz bardziej dba się by wykorzystać także przestrzeń kodu kreskowego w atrakcyjny i estetyczny sposób. Ważne jest by nie zaburzyć tym możliwości odczytywania kodu, która jest przecież najistotniejsza.

Poprzedni artykułJak dbać o wyciągarkę? Poradnik off-roadowca
Następny artykułNa czym polega długoterminowy wynajem samochodów?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj