Noże krążkowe można spotkać w wielu branżach. Od ich ostrości i precyzji wykonania zależy w znacznym stopniu, jak dokładnie uda się wykroić element, na którym zależy posługującemu się nim. Wybierając więc nóż krążkowy powinno stawiać się na jakość wykonania, dzięki czemu komfort i wydajność pracy znacząco wzrosną.

Noże krążkowe – czym są

Są to specjalnie skonstruowane narzędzia, których krawędź tnąca uformowana jest w kształcie koła. Oznacza to, że możemy przesuwać taki nóż po powierzchni, prowadząc ruch od siebie, wzdłuż linii po której ma przemieszczać się ostrze. Jest to świetne rozwiązanie w przypadku wycinania elementów o obłych kształtach, ale również, gdy linia cięcia jest stosunkowo długa.

W zależności od potrzeb danego przedsiębiorstwa, nóż krążkowy może być różnej wielkości oraz zrobiony z różnych stopów stali. Zupełnie inne właściwości powinien mieć nóż do metalu, a inne do papieru. Ważne jest także, aby nabyć nóż wysokiej jakości. Gwarantuje to wydłużenie życia ostrza oraz zniwelowanie problemu zbyt częstego serwisowania (co w przypadku ostrzy niskiej jakości może szybko zakończyć jego użyteczność).

Noże krążkowe – postaw na wysoką jakość

Noże krążkowe można nabyć w specjalistycznych sklepach, hurtowniach lub bezpośrednio u producentów. Znaczącym plusem skorzystania z trzeciej możliwości jest fakt, że często możemy zamówić dokładnie takie parametry ostrza, jakich dokładnie potrzebujemy. Taka firma jak MIX-GRAF, wykorzystuje do produkcji swoich noży krążkowych różne rodzaje stali, dzięki czemu może dokładnie dobrać typ, który będzie najlepszy do użytkowania w określonym celu. Dodatkowo dzięki możliwościom produkcyjnym, nie występuje tym samym problem z doborem rozmiaru. Dzięki temu kupujący składając zamówienie u takiego producenta, dobiera parametry noża krążkowego tak, aby był jak najbardziej odpowiedni do sposobu jego wykorzystania, bez zbędnych kompromisów.

Firma MIX GRAF produkując noże krążkowe korzysta z wysokiej jakości materiałów, oferując swoim klientom różne linie produktowe, przez co klient może dobrać odpowiednie rozwiązanie, uwzględniając swoje wymagania oraz budżet.

Jeżeli natomiast firma wykorzystuje również noże introligatorskie w swoich procesach produkcyjnych, to MIX-GRAF oferuje także ostrzenie noży introligatorskich, dzięki czemu w jednym miejscu możesz nie tylko wyposażyć swoją firmę, ale także prowadzić działania serwisowe.

Dużym atutem jest tutaj kwestia, że nie ważne w której części kraju prowadzisz działalność gospodarczą, MIX-GRAF przyjmuje zamówienia z całej Polski.

Poprzedni artykułObróbka CNC. Części obrabiane
Następny artykułCzy wypożyczanie samochodów się opłaca?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj