Jasne kolory, obecność elementów drewnianych, ale przede wszystkim dekoracje w stonowanych barwach to wyróżniki stylu skandynawskiego. Zyskuje on coraz większe grono zwolenników, głównie ze względu na przytulność oraz ciepło, jakie zapewnia. Należy jednak pamiętać, że aranżacja wnętrza w stylu skandynawskim nie jest prosta. Musicie wszystko dokładnie zaplanować, aby przestrzeń stała się estetyczna i komfortowa. Jak to zrobić?

Kolory i drewno

Zacznijmy od kolorystyki oraz elementów drewnianych, jakie obowiązkowo muszą znaleźć się w salonie w stylu skandynawskim. Jak zapewne wiecie, determinantem stylu skandynawskiego są jasne, naturalne barwy. Dominuje więc biel, która dodaje pomieszczeniu lekkości i przytulności. Oczywiście nie chodzi o to, aby wszystkie ściany czy elementy wyposażenia pomalować na biało. Świetnie sprawdzi się także szarość. Farby przeznaczone do pomieszczeń skandynawskich bez trudu znajdziecie w sklepach budowlanych, a w zakupach pomocna będzie pożyczka na raty.

Do stylu skandynawskiego doskonale pasuje naturalne drewno. Warto więc zadbać na przykład o meble, których nogi czy widoczne elementy konstrukcyjne wykonane będą z tego właśnie surowca. Często drewno jest dodatkowo bielone, co tworzy na powierzchni mebla ciekawe refleksy kolorystyczne. Krzesła, stoły, sofy czy komody w stylu skandynawskim są dziś bardzo popularne, dlatego możecie je bez trudu kupić w sklepach meblowych, jak i zlecić wykonanie indywidualnie zaprojektowanej zabudowy zakładowi stolarskiemu.

Dekoracje mają ogromne znaczenie

Styl skandynawski tworzą nie tylko kolory czy materiały użyte do wykonania mebli i innych elementów wyposażenia. Ogromną rolę odgrywają także dekoracje. Jak je dopasować? Doskonale sprawdzą się na przykład różnego rodzaju lampiony. Mogą być drewniane lub metalowe. Wystarczy umieścić je na meblach lub na stole, aby były nie tylko ozdobą, ale także źródłem kojącego i romantycznego światła. Urządzając salon na wzór skandynawski musicie pomyśleć także o dekoracjach ściennych.

W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem się obrazy w drewnianych ramach. Alternatywą będą zdjęcia umieszczone w niewielkich czarnych ramkach. Kolejnym aspektem jest oświetlenie. Można zastosować zarówno lampy sufitowe, kinkiety, jak i lampy stojące. Połączenie tych kilku rodzajów oświetlenia, w którego zakupie pomoże pożyczka na raty, zapewni optymalne doświetlenie wnętrza, a jednocześnie stworzy w nim skandynawski klimat.

Poprzedni artykułJak wynająć magazyn samoobsługowy? 2000
Następny artykułSklep erotyczny – dlaczego nie ma się czego wstydzić?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj