Zabawki erotyczne w różnej postaci bardzo dobrze sprawdzają się zarówno podczas zbliżenia z partnerem lub partnerką, jak i w trakcie masturbacji. W zależności od okoliczności mogą urozmaicić życie erotyczne albo wpłynąć na lepsze poznanie swojego ciała; tego, co sprawia nam przyjemność i tego, w jaki sposób funkcjonuje nasze ciało oraz strefy erogenne. Z tego powodu warto wypróbować te gadżety, które wzbudzają największą ciekawość i nie martwić się przy tym o podział na zabawki erotyczne dla początkujących, średniozaawansowanych czy zaawansowanych. Wybór tego typu akcesoriów w dużej mierze zależy od preferencji danej osoby, a nie od stopnia jej wtajemniczenia. Dlatego w poniższym artykule przedstawimy najczęściej spotykane zabawki erotyczne, dzięki którym można stymulować różne strefy erogenne i które sprawdzą się zarówno dla jednej osoby, jak i dla pary.

Strapony i protezy penisa – czym są i w jaki sposób ich używać?

Protezy penisa, niekiedy zwane zamiennie straponami ze względu na sposób zakładania, można podzielić na te przeznaczone dla kobiet i na te stworzone z myślą o mężczyznach. Modele dla mężczyzn cechują się pustym środkiem i w zależności od rodzaju mogą dodatkowo stymulować naciskiem lub wibracjami prostatę albo penisa. Mogą one pomagać w zbliżeniach u osób, które mają problemy z erekcją, ale stają się również idealnym sposobem na urozmaicenie życia erotycznego. Podczas ich zakupu warto kierować się między innymi rozmiarem, a także materiałem, z którego zostały wykonane (najlepszym wyborem będzie silikon medyczny) i dodatkowymi funkcjami.

Sztuczne penisy dla kobiet świetnie sprawdzą się zarówno w związkach heteroseksualnych, jak i homoseksualnych. Wówczas mogą stanowić element dominacji lub umożliwiać penetrację pochwy. Ze względu na swoje przeznaczenie, strapony dla kobiet zwykle mają wypełniony środek i mogą dodatkowo wyróżniać się funkcjami wpływającymi na stymulację łechtaczki. Warto wspomnieć, że zarówno strapony dla kobiet, jak i dla mężczyzn mogą charakteryzować się różnym kształtem, który niekiedy przypomina wibrator lub imituje naturalnego penisa.

Wibratory – najpopularniejsze akcesoria erotyczne, wokół których krąży wiele mitów

Odpowiednio dobrane wibratory stają się idealnym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby lepiej poznać swoje ciało i dowiedzieć się, co sprawia im największą przyjemność. Oprócz tego wibratory często stają się również urozmaiceniem zbliżenia z drugą osobą – wówczas masturbacja może działać pobudzająco, a także może pomóc w pokazaniu partnerowi lub partnerce, jaki rodzaj masażu okazuje się dla nas najbardziej satysfakcjonujący. Z tego też powodu takie akcesoria erotyczne możemy podzielić na kilka rodzajów, między innymi na wibratory klasyczne, wibratory punktu G, króliczki, wibratory bezdotykowe (powietrzne) lub wibratory dla par. Różnią się one przede wszystkim kształtem i sposobem działania: wibratory klasyczne i punktu G będą ciekawą propozycją dla osób, którym największą przyjemność sprawia masaż pochwy, z kolei króliczki i wibratory bezdotykowe bardzo dobrze sprawdzają się podczas stymulacji łechtaczki.

Mimo że wibratory należą do najpopularniejszych akcesoriów erotycznych, niekiedy wciąż stanowią temat tabu lub stają się wstydliwym gadżetem. Ponadto krąży wokół nich wiele szkodliwych mitów, między innymi mówiących o tym, że są one stworzone przede wszystkim dla samotnych kobiet lub dla kobiet, które nie odczuwają satysfakcji podczas zbliżeń ze swoim partnerem. Z tego powodu używanie wibratora jako urozmaicenia życia seksualnego niekiedy budzi negatywne skojarzenia i sprawia, że partner czuje się mniej męski. Warto jednak pamiętać, że wszystkie akcesoria erotyczne, zarówno wibratory, jak i sztuczne penisy, są dodatkowym elementem życia erotycznego, a nie gadżetem, który w pełni zastąpi drugą osobę. Dlatego też chcąc zdecydować się na zakup tego typu akcesoriów, warto przede wszystkim otwarcie porozmawiać z partnerem lub partnerką i zmierzyć się z ewentualnymi wątpliwościami czy obawami.

Poprzedni artykułDlaczego certyfikacja urządzeń jest ważna?
Następny artykułDlaczego warto zdecydować się na masaż dla pary?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj