Skóra skłonna do alergii, zaczerwienień i podrażnień wymaga odpowiedniej pielęgnacji, która nie tylko nie spowoduje pojawienia się uporczywych objawów, ale dodatkowo będzie ją chronić w kontakcie z innymi alergenami. Dla skóry alergików, która zazwyczaj należy do typu skóry wrażliwej najlepszą kategorią kosmetyków są kosmetyki hipoalergiczne.

Właściwości kosmetyków hipoalergicznych

Skóra w kontakcie z kosmetykami zawierających nie tylko substancje sztuczne, ale również naturalne, będące alergenami staje się podrażniona, a reakcja alergiczna często wywołuje uporczywą wysypkę. Kosmetyki hipoalergiczne mają za zadanie nie tylko nie wywołać takich podrażnień na skórze, ale również wprowadzić ją w stan zobojętnienia na alergeny występujące w otoczeniu. Poza tą najważniejszą właściwością, wśród kosmetyków naturalnych występują również te, które przeznaczone są do:

  • wygładzania zmarszczek
  • nawilżania
  • usuwania zaskórników
  • oczyszczania skóry
  • likwidowania cieni pod oczami
  • usuwania przebarwień.

Jakich składników nie powinny zawierać kosmetyki hipoalergiczne?

Określenie kosmetyku hipoalergicznym niestety często jest nadużywane. Na rynku oferowanych jest mnóstwo produktów, która posiadają w składzie wywołujące reakcję alergiczną aldehyd cynamonowy, kwas salicylowy, miód pszczeli, pyłek kwiatowy, fenol, olej parafinowy, lanolinę, wosk owczy czy propyl butyl. Jak widać, nie wszystkie z tych składników są sztuczne, dlatego należy zauważyć różnicę między kosmetykami naturalnymi a kosmetykami hipoalergicznymi. Nie należą one również do grupy kosmetyków dermatologicznych.

Pielęgnacja, higiena i… makijaż?

Kosmetyki hipoalergiczne, takie jak Biały Jeleń, nie są nowością. Stosowane od kilkudziesięciu lat mają zbawienny wpływ na skórę. Zaskoczeniem dla wielu alergików są natomiast kosmetyki hipoalergiczne do makijażu. To doskonała wiadomość dla kobiet, które ze względu na zbyt wrażliwą i skłonną do alergii cerę nie mogły pozwolić sobie na makijaż nawet na ważne okazje.

Poprzedni artykułLampy pokojowe do każdego wnętrza
Następny artykułZdrowe nawyki żywieniowe – od czego zacząć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj