Obowiązkiem każdej firmy jest dbanie o czystość wszystkich pomieszczeń. Dotyczy to m.in. hal magazynowych, biur, warsztatów oraz wszystkich toalet i pomieszczeń znajdujących się na ich terenie. Aby sprzątanie było efektywne warto zainwestować w profesjonalne środki czystości. Które z nich mogą okazać się niezbędne w zależności od charakteru Twojej firmy? Odpowiedź znajdziesz tuż poniżej!

Co wyróżnia profesjonalne środki czystości?

Profesjonalna chemia przeznaczona do czyszczenia firm nieco różni się od specyfików, które używasz do codziennego sprzątania. Profesjonalne środki wyróżniają się przede wszystkim wyglądem opakowania – najczęściej występują w dużych, kilkulitrowych butelkach. Zazwyczaj są w skoncentrowane, co oznacza, że służą do przygotowania roztworu. Dzięki jednej butelce takiego specyfiku możliwe jest umycie setki metrów kwadratowych podłóg! To sprawia, że rozwiązanie to jest dużo bardziej ekonomiczne niż chemia używana w domu.

Niektóre środki czystości powstały z myślą o użytkowaniu takich sprzętów jak myjki ciśnieniowe, odkurzacze wodne czy automatyczne myjki do podłóg. Do takich maszyn czyszczących nie nadają się tradycyjne środki czystości, a użycie ich w tej sytuacji może być nie tylko nieskuteczne, lecz nawet niebezpieczne!

Jaka chemia do lokali gastronomicznych?

Prowadzisz własny lokal gastronomiczny? Jeżeli tak, z pewnością wiesz, że w tej branży czystość szafek, blatów czy sprzętów jest niezwykle ważna! Niewłaściwe dbanie o higienę Twojego punktu gastronomicznego może być powodem nałożenia wysokich kar lub zamknięciem firmy.

Koniecznie zatem zaopatrz swoją firmę w profesjonalne środki czyszczące, takie jak np. specjalistyczne płyny i mleczka usuwające tłuszcz, specyfiki do dezynfekcji czy środki odkamieniające. Niezbędny będzie także płyn do mycia podłóg oraz środek do czyszczenia sanitariatów i WC.

Jak zadbać o czystość w biurze?

Biuro, przez które przewija się mnóstwo klientów i pracowników, zawsze powinno wyglądać nienagannie. Koniecznie zadbaj o wygląd podłóg, myjąc je codziennie za pomocą profesjonalnych środków czyszczących. Jeżeli na podłogach znajdują się dywany lub wykładziny, zainwestuj w specjalne preparaty, które m.in. usuwają silne zabrudzenia, dezynfekują oraz odświeżają kolory. Regularnemu czyszczeniu powinny być poddane także meble – pracę tę usprawni m.in. uniwersalny środek czyszczący.

Zastanawiasz się, gdzie możesz zaopatrzyć się we wspomniane wyżej profesjonalne środki chemiczne? Większość z nich znajdziesz w ofercie sklepu https://sklep.wirexim.pl/.

Poprzedni artykułRodzinne wakacje nad morzem
Następny artykułLampy uliczne LED to przyszłość

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj