Jeżeli do tej pory urządziliśmy pokój dziecka z myślą o zabawie i wypoczynku, tak teraz wnętrze musi przejść prawdziwą rewolucję. Aranżacja pokoju do nauki nie sprowadza się jedynie do ustawienia biurka i krzesła. Jak zatem urządzić komfortowy pokój dla ucznia?

Biurko do zadań specjalnych

Najważniejszym meble w pokoju ucznia jest oczywiście biurko, jednak Jak wybrać odpowiedni model? Dobrym rozwiązaniem jest biurko, które „rośnie” wraz z dzieckiem. Chodzi oczywiście o podnoszony blat z możliwością regulacji kąta nachylenia. Należy pamiętać, że kąt pomiędzy ramieniem a przedramieniem użytkownika powinien wynosić 90 stopni. Warto, aby biurko miało szuflady i półki na książki, które będą zawsze pod ręką.

Jeżeli mamy taką możliwość, można ustawić biurko z dostępem do naturalnego światła – dzieci praworęczne powinny mieć okno z lewej strony. Równie ważnym elementem wyposażenia pokoju jest ergonomiczne krzesło – oparcie powinno podpierać odcinek lędźwiowy kręgosłupa, a nogi spoczywać na ziemi. Jeżeli dziecko ma mały pokój, warto zdecydować się na biurko w zestawie z łóżkiem i szafą. Dla rodziców oznacza to oszczędność miejsca, natomiast dla dzieci oryginalne miejsce pobudzające wyobraźnię. Ciekawe meble do pokoju ucznia można znaleźć między innymi w internecie: agatameble.pl.

Wszystko na swoim miejscu

Jeżeli dziecko stroni od porządków, warto ułatwić mu zadanie projektując przestrzeń do przechowywania rzeczy. Bardzo dobrym rozwiązaniem są szafy modułowe, które można rozbudowywać w miarę rosnących potrzeb dziecka. Jeżeli są zamykane, łatwiej jest uzyskać wrażenie porządku, co ma wpływ na poziom skupienia ucznia. W pokoju mogą się znaleźć również pufy ze schowkami, pudełka do przechowywania zabawek, funkcjonalne regały na książki oraz szuflada na pościel pod łóżkiem.

Wrażenie porządku może dać również podzielenie pokoju na strefy – do nauki i do zabawy. W strefie odpoczynku sprawdzi się miękki dywan, na którym dziecko będzie mogło się swobodnie bawić. Natomiast przy biurku warto ustawić regał na książki i akcesoria do nauki.

Poprzedni artykułPieczątki automatyczne – 3 pomysły na nietypowe zastosowanie
Następny artykułPalety – niezbędne w transporcie i składowaniu towarów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj