Przemysł to bardzo szerokie pojęcie i obejmuje wiele branż, sprowadza się do produkcji materialnej na dużą skalę. O przemyśle mówimy np. w przypadku działalności w branżach metalurgicznej, spożywczej, elektromechanicznej, chemicznej, drzewnej i papierniczej, odzieżowej, materiałów budowlanych, szklarskiej, poligraficznej, zabawkowej, wysokich technologii itp. W każdej z tych branż, aby mogły powstawać produkty, procesy produkcyjne są usystematyzowane i odpowiednio podzielone, co wiąże się z podziałem pracy i przestrzenią, a dokładniej mówiąc obiektami budowlanymi, w których te procesy mogą zachodzić. Obiekty przemysłowe mogą być wykonane z różnych materiałów, mieć różne gabaryty i wyposażenie. Jako obiekty przemysłowe o różnych zastosowaniu, sprawdzają się doskonale hale stalowe, ze względu na swoją uniwersalność.

PROJEKT I BUDOWA HAL STALOWYCH

Hale stalowe sprawdzają się w każdej branży przemysłowej. Projektując halę, można dostosować ją do indywidualnych potrzeb, nawet tych najbardziej nietypowych. Dlatego projekt powinien być poprzedzony dokładna analizą potrzeb inwestora, procesów zachodzących w przedsiębiorstwie, a także nie wolno zapominać o występujących ograniczeniach, jak np. powierzchnia dostępnego terenu przeznaczonego na budowę obiektu czy też budżet. Na podstawie projektu zaakceptowanego przez obie strony, tj. inwestora i wykonawcę, produkowane są wszystkie elementy niezbędne do postawienia obiektu.

Hale stalowe składają się z przede wszystkim z konstrukcji stalowej, stanowiącej konstrukcję nośną, oraz z obudowy ścian i dachu. Konstrukcja nośna wykonana jest ze stalowych elementów, które są łączone ze sobą już na placu budowy. Obudowa ścian i dachu może być wykonana z różnych materiałów tj. płyty warstwowe czy też blacha trapezowa, ich wybór zależy od oczekiwanych właściwości obiektu. Podobnie z oknami, drzwiami i bramami, są dobierane w zależności od zastosowania hali i wymagań przedsiębiorstwa.

ZASTOSOWANIE HAL STALOWYCH

Zastosowanie hal stalowych może być bardzo różne. Najpopularniejszym jest chyba wykorzystywanie hal stalowych jako szeroko rozumiane hale magazynowe. Doskonale sprawdzają się też jako hale produkcyjne i montażowe, to trzy główne ich zastosowania w przemyśle. Poza tym stosuje się je w wielu innych gałęziach gospodarki, np. jako hale sportowe tj. korty tenisowe, hale do gry zespołowej, hale widowiskowe, ujeżdżalnie konne itp. Nieocenione jest też zastosowanie hal stalowych w rolnictwie jako magazyny na zboże, nasiona i zbiory, magazyny na sprzęt rolniczy, kurniki, obory i chlewnie. Obiekty handlowe świetnie spisują się w handlu i usługach jako wszelkiego rodzaju hale handlowe, czy to małe czy też sklepy wielkopowierzchniowe. Hale stalowe można zastosować w dowolnym cel, jeśli tylko potrzebujemy wydzielenia powierzchni i zaaranżowania przestrzeni.

ZALETY HAL STALOWYCH

Główną z zalet hal stalowych jest ich uniwersalność i możliwość zastosowania w dowolnym celu. Można je dostosowywać do indywidualnych potrzeb, są ekonomiczne i szybkie w realizacji. Co więcej są elastyczne, można je zdemontować i zmontować w zupełnie innym miejscu lub w razie potrzeby przebudować czy też powiększyć. Są doskonałą alternatywą w stosunku do hal murowanych, prześcigają je pod względem elastyczności i optymalizacji kosztów, a z drugiej strony pozwalają uzyskać wewnątrz hali równie optymalne warunki (temperatura, wilgotność).

STICK HALE – DOŚWIADCZONY PRODUCENT HAL

Wybór wykonawcy obiektu przemysłowego często determinuje powodzenie całej inwestycji. Stick Hale to producent hal stalowych i generalny wykonawca z wieloletnim doświadczeniem. Realizuje inwestycje kompleksowo, od doradztwa i projektu, przez budowę, produkcję, transport elementów na plac budowy, montaż, wykończenie, aż po obsługę posprzedażową i serwisową. Firma Stick Hale to doświadczeni specjaliści, którzy sprawnie i terminowo realizują inwestycje z zastosowaniem najnowszych technologii. Jeżeli są Państwo zainteresowani budową hali stalowej, zachęcamy do wypełnienia formularza, na podstawie którego otrzymają Państwo darmową wycenę: https://www.stick-hale.pl/hale-przemyslowe-stalowe/

Poprzedni artykułPojemniki gastronomiczne i inne niezbędne sprzęty w firmie cateringowej
Następny artykułJakie narzędzia służą do cięcia i skrawania?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj