W każdej kuchni znajduje się kilka podstawowych urządzeń AGD, które wpływają na wygodę użytkowników oraz na szybkość wykonywanych w kuchniach zadań. W ostatnich latach do rangi takiego urządzenia urosły też, wcześniej stosowane tylko w nowoczesnych kuchniach zmywarki. Dzięki zmywarce nie trzeba już więcej samodzielnie zmywać pobrudzonych w trakcie przygotowywania i spożywania posiłków naczyń. Skuteczność pracy zmywarki będzie jednak zależała nie tylko od samego urządzenia, ale także od stosowanej przez nas chemii do zmywarek, czyli przede wszystkim tabletek czyszczących oraz soli i nabłyszczaczy. Jak wybrać najlepszą chemię?

Dlaczego warto jest posiadać w kuchni zmywarkę do naczyń?

Tak duża popularność zmywarek jest związana przede wszystkim z tym, że znacznie zwiększają one naszą wygodę. Dzięki nim nie musimy już sami własnoręcznie zmywać brudnych naczyń i garnków w zlewie. Pozwala to nam na zaoszczędzenie swojego czasu. Dużą zaletą zmywarek jest również to, że dzięki nim podczas zmywania naczyń zużywamy znacznie mniej wody. Według badań różnica w zużyciu wody jest naprawdę duża i może wynosić nawet 60%!

Coraz częstsze stosowanie zmywarek spowodowało oczywiście to, że obecnie w sklepach każdy może znaleźć takie urządzenie, które będzie odpowiednie do jego potrzeb. Bez problemu więc możemy kupić zmywarkę wolnostojącą, z której będziemy mogli korzystać w starej kuchni, w których nie ma wykonanej na wymiar zabudowy. Bez problemu także na pewno uda nam się kupić odpowiedniej wielkości zmywarkę do zabudowy. W zależności od modelu urządzenia będzie on miał większa lub mniejszą pojemność oraz będzie zużywał w trakcie pracy więcej, lub mniej energii elektrycznej.

Jakie rodzaje chemii powinno się stosować użytkując zmywarkę?

Podstawowym rodzajem stosowanej podczas użytkowania zmywarek chemii są tabletki do zmywarki, czyli środki, które pełnią nieco funkcję płynu do zmywania i odpowiadają przede wszystkim za samo mycie naczyń. Obecnie w sklepach można znaleźć wiele marek i wiele rodzajów tabletek do zmywarek. O czym nie każdy wie, żeby naczynia ze zmywarki zawsze wychodziły czyste i błyszczące niezbędne jest także stosowanie raz na jakiś czas soli do zmywarki oraz nabłyszczacza.

Jakie są rodzaje tabletek do zmywarki?

Każdy topowy producent chemii do zmywarek oferuje przynajmniej kilka rodzajów tabletek do zmywarek. Najpopularniejsze i najchętniej stosowane tabletki do zmywarek łączą w sobie funkcję myjącą, funkcję nabłyszczającą, a dodatkowo jeszcze dbają o samo urządzenie chroniąc jego części wewnętrzne przed osadzaniem się na nich kamienia oraz tłuszczu. Są to tabletki, które mają na opakowaniu oznaczenie 3w1 lub All in 1. Takie tabletki zazwyczaj są nieco droższe od podstawowych rodzajów tabletek, jednak dzięki nim w zasadzie nie trzeba już korzystać także z innych rodzajów chemii do zmywarek, albo ich stosowanie można znacznie ograniczyć.

A może lepiej jest korzystać z proszku do zmywarki?

Innym rodzajem chemii do zmywarek są proszki, którymi można zastąpić tabletki. Proszek do zmywarki to aktywny preparat, który jest w stanie usunąć z naczyń nawet największe zabrudzenia, czyli tłuszcz lub zaschnięte resztki jedzenia. Zastosowanie proszku daje pewność, że preparat zdąży w całości się rozpuścić przed zakończeniem zmywania. Stosując proszek koniecznie jednak trzeba pamiętać także o dodatkowym użyciu nabłyszczacza.

Jaka rolę odgrywa stosowanie soli i nabłyszczacza?

Dodatkowe stosowanie soli i nabłyszczacza do zmywarki ma na celu pozytywnie wpłynąć na żywotność i zapobiec powstawaniu w zmywarce awarii. Sól ma za zadanie zmiękczenie wody i zapobieganie dzięki temu powstawaniu na naczyniach i na samym urządzeniu kamienia. Nabłyszczasz z kolei zapobiega powstawaniu na zmywanych naczyniach brzydko wyglądających smug. Korzystanie z soli do zmywarki polega na jej wsypywaniu raz na jakiś czas do pojemnika na dnie urządzenia. Jeżeli nie będzie się stosowało soli w zmywarce, po jakimś czasie może się okazać, że na rurach zacznie gromadzić się kamień i wtedy niezbędne będzie także skorzystanie z odkamieniacza.

Poprzedni artykułOstrzenie noży introligatorskich – zleć to fachowcom
Następny artykułKompletacja zamówień “na wyższym poziomie” na przykładzie wózków z unoszoną platformą operatora

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj