Outsourcing kadr i płac, czyli jak zmniejszyć koszty przedsiębiorstwa

Popularną wśród przedsiębiorców usługą staje się outsourcing kadr i płac. Zlecanie obowiązków związanych z tymi zagadnieniami firmie zewnętrznej niesie ze sobą wiele korzyści – również finansowych. Jak można oszczędzić, decydując się na outsourcing?

Usługi kadrowo-płacowe świadczone przez zewnętrzną firmę – dlaczego to się opłaca?

Wiele przedsiębiorstw decyduje się na outsourcing kadr i płac (zobacz na: http://isp-audyt.pl/uslugi-2/kadry-place/) głównie ze względu na opłacalność tego rozwiązania. Na czym dokładnie można oszczędzić, zlecając zadania związane z administracją firmy spółce zewnętrznej?

  1. Obsługa kadrowa i płacowa to brak konieczności utrzymywania stanowisk związanych z tymi zagadnieniami w wewnętrznej strukturze firmy – decydując się na skorzystanie z outsourcingu, nie trzeba już zatrudniać dodatkowych pracowników administracyjnych, co jest dużą oszczędnością dla firmy.
  2. Nie trzeba kupować programów komputerowych ani ich płatnych aktualizacji – do prowadzenia kadr, płac i księgowości potrzebne są specjalne programy, które często bywają bardzo kosztowne. Korzystając z outsourcingu, można polegać na zatrudnionej firmie, która posiada własne programy tego typu.
  3. Firmy prowadzące outsourcing kadr i płac to grupa specjalistów z różnych dziedzin, związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Specjalizują się między innymi w prawie pracy oraz przepisach odnośnie podatku dochodowego od osób fizycznych czy ubezpieczeń społecznych. Dzięki temu pracodawca nie musi opłacać kosztownych szkoleń związanych z tymi zagadnieniami dla pracowników swojego przedsiębiorstwa.

Korzyści z outsourcingu kadr i płac

Usługi kadrowo-płacowe, świadczone przez zewnętrzną firmę outsourcingową, to także wiele innych korzyści dla korzystającego z nich przedsiębiorstwa. Należą do nich:

  • możliwość skupienia się wyłącznie na najważniejszych działaniach przedsiębiorstwa dzięki powierzeniu prowadzenia kadr i płac kompetentnym osobom,
  • możliwość przesunięcia pracowników do projektów związanych z rozwojem firmy, a nie z czasochłonnymi zadaniami dotyczącymi działań kadrowych i płacowych,
  • powierzenie tak ważnych spraw, jak obsługa pracowników czy kontakty z ZUS i US doświadczonym specjalistom,
  • dostęp do profesjonalnych porad z dziedziny prawa pracy czy przepisów odnośnie podatku dochodowego od osób fizycznych.

Prowadzenie kadr – komu je zlecić?

Outsourcing płac i kadr oczywiście najlepiej powierzyć doświadczonej i sprawdzonej firmie, która istnieje na rynku już od pewnego czasu. Warto poprosić wybraną spółkę o przedstawienie referencji od innych klientów. Do ważnych aspektów należy także zakres usług, forma kontaktu z pracodawcą i pracownikami oraz odległość placówki od siedziby przedsiębiorstwa.

Cennik obsługi kadrowej – od czego zależy?

Cennik obsługi kadrowej jest zależny od kilku aspektów – m.in. rozmiaru korzystającego z outsourcingu przedsiębiorstwa i ilości zatrudnianych przez nie pracowników, a także pakietu usług, wybranego przez klienta. Najlepiej skontaktować się bezpośrednio z firmą outsourcingową, której usługi kadrowo-płacowe nas interesują, i poprosić o wycenę.

Poprzedni artykułCzyszczenie tapicerki za pomocą chemii samochodowej
Następny artykułAkcyza za samochód w Warszawie – pomoc przy formalnościach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj