W pojedynku sklep internetowy vs. stacjonarny zdecydowanie wygrywa pierwsza opcja. Klienci cenią sobie wygodę zakupów internetowych, bowiem wybrany towar dostarczony zostanie im pod drzwi mieszkania w zaledwie kilka dni. Wypełniacz do paczek odgrywa kluczową rolę w procesie wysyłki przesyłki do klienta. Jak zoptymalizować proces pakowania na etapie magazynowym?

Optymalizacja pakowania przesyłek

Branża e-commerce obejmuje sklepy internetowe, oferujące praktycznie każdy rodzaj towaru. Nabyć możemy produkty bez wychodzenia z domu, dzięki czemu znacznie zaoszczędzimy czas poświęcony na zakupy. Mnogość sklepów internetowych powala nam znaleźć w sieci urządzenia elektryczne, części garderoby, wyposażenie pomieszczeń bądź produkty spożywcze.

Aby zdominować rynek, sklepy wysyłkowe wykorzystują energooszczędne rozwiązania, które znacznie obniżają koszt wysyłki towaru do konsumenta. Efektywne zapakowanie przesyłki możliwe jest w trzech krokach. Pierwszym z nich jest dobranie odpowiedniej wielkości kartonu do zawartości. Zbyt duża paczka wiązać by się mogła z generowaniem zbędnych kosztów, ponieważ pusta przestrzeń wymaga wypełnienia.

Konwertery generujące papierowe wypełnienia

Drugim krokiem jest natomiast wyposażenie magazynu w maszynę, generującą papierowy wypełniacz do przesyłek. Produkcja własnych wypełniaczy na etapie magazynowym jest niezwykle wygodna. Nie jest konieczny zakup kosztownej maszyny, wystarczy nawiązać współpracę z firmą, która fachowo zajmuje się wynajmem tego typu sprzętu. Konwerter umieścić możemy przy linii produkcyjnej, dzięki czemu tworzony papier jest bezpośrednio wkładany do paczki. Maszyny do wypełniaczy stać mogą także przy innego rodzaju powierzchni. W zasadzie umiejscowić je możemy w każdym miejscu. Nie musimy także gromadzić gotowych wypełnień, ponieważ ich produkcja trwa w momencie pakowania paczki. Papier nawinięty jest na rolki, nie zajmuje zatem zbyt wiele przestrzeni magazynowej.

Ostatnim krokiem jest dokładne dopasowanie rodzaju wypełnienia do zawartości paczki. Ekologiczne wypełniacze paczek występują w formie papierowych podkładek blokujących i unieruchamiających, wypełniaczy owijających o strukturze plastra miodu, systemów o właściwościach termicznych oraz wstęg. Każda kategoria wypełnień dedykowana jest innemu asortymentowi. Szczególną uwagę warto jest poświęcić delikatnym przedmiotom, które w dużym stopniu narażone są na zniszczenie podczas transportu. Papierowe systemy owijające idealnie zabezpieczą wrażliwą powierzchnię.

Poprzedni artykułJakie narzędzia ręczne powinieneś mieć w swoim garażu? Poznaj nasze typy!
Następny artykułAtrakcje w okolicy Jastrzębiej Góry – co warto zobaczyć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj