Jak wybrać najlepszy kredyt na samochód?

Kredyt samochodowy to obecnie jedna z popularnych form finansowania zakupu pojazdów – nie tylko tych nowych, ale również używanych.

Samochód można kupić za swoje oszczędności, ale można również skorzystać z innych metod finansowania. Wśród nich znajdują się kredyt i pożyczka. Jak znaleźć najlepszą ofertę?

Kredyt samochodowy czy pożyczka gotówkowa?

Kredyt samochodowy oraz pożyczka gotówkowa to dwa inne produkty. Warto zatem wiedzieć, co sprawdzi się lepiej przy zakupie pojazdu.

Zasadniczo, najlepiej zdecydować się na kredyt samochodowy, ponieważ przede wszystkim jest on tańszy niż pożyczka. Kredyt samochodowy jest celowy i otrzymujemy to właśnie na wybrane auto. Stanowi ono również zabezpieczenie kredytu, dlatego wtedy, gdy nie będziemy go spłacali, możemy stracić pojazd. Z zakupieniem auta na kredyt wiąże się również konieczność zawarcia dodatkowych umów ubezpieczeniowych, co może zwiększyć koszty.

Pożyczka gotówkowa może być z kolei przeznaczona na dowolny cel – także na zakup auta. Można otrzymać ją zarówno w bankach, jak również w firmach pozabankowych. Musimy jednak pamiętać o tym, że będzie droższa od kredytu.

Kredyt samochodowy – także w salonie dealera

Kredyt samochodowy można zaciągnąć obecnie nie tylko w banku, ale również bezpośrednio w salonie dealerskim. Ta druga opcja zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ nie tylko jest wygodniejsza, ale też często tańsza.

Wiele marek oferuje własne finansowanie, na przykład wtedy, gdy chcemy kupić nowe Mondeo, możemy skorzystać z ofert finansowania dostępnych jako Ford Kredyt.

Uzyskanie kredytu samochodowego w salonie dealerskim jest podobne do kredytowania w banku – musimy dostarczyć odpowiednie dokumenty, na przykład zaświadczenie o zarobkach, wyciąg z konta, wypełnić wniosek i poczekać na jego rozpatrzenie.

Kredyt u dealera – nie tylko na nowe, ale też na używane

Obecnie kredyty samochodowe w salonach dealerskich oferowane są nie tylko na pojazdy nowe, ale również na te używane.

Wiele salonów prowadzi sprzedaż pojazdów z drugiej ręki – to szansa na udaną transakcję, ponieważ do klientów trafiają samochody nadal w świetnym stanie technicznym i wizualnym, na które dodatkowo udzielana jest gwarancja.

Poprzedni artykułDoświadczenie, czyli rzecz niezbędna w branży przemysłowej
Następny artykułJak zadbać o higienę w lodówce?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj