W dzisiejszych czasach trudno się obejść bez samochodu. Aby z niego korzystać, nie trzeba posiadać go na własność. Zamiast zakupu, który z różnych względów nie zawsze wchodzi w rachubę, warto zdecydować się na długoterminowy wynajem.

Na czym polega długoterminowy wynajem aut?

Usługi transportowe dostępne są obecnie w różnych formach – jedną z nich jest długoterminowy wynajem samochodów dający możliwość korzystania z pojazdu na bardzo atrakcyjnych warunkach. Jest to rozwiązanie adresowane zarówno do przedsiębiorców, jak i osób indywidualnych. Umowa najmu zawierana jest zazwyczaj na okres od 2 do 5 lat. Wiele firm, np. PANEK S.A., proponuje darmową wymianę samochodu, jeśli potrzeby klienta w trakcie najmu ulegną zmianie. Pod pewnymi względami długoterminowy wynajem aut przypomina leasing, niemniej w praktyce są to dwie zupełnie odrębne usługi.

Jakie zalety ma długoterminowy wynajem aut?

Każda długoterminowa wypożyczalnia samochodów dysponuje określoną flotą, którą oddaje do dyspozycji klientów na własnych zasadach. Istota omawianej usługi sprowadza się jednak zawsze do tego samego: w zamian za miesięczną opłatę klient może użytkować pojazd tak, jakby był on jego własnością. Kluczową zaletą omawianej usługi jest to, że kierowca nie ponosi licznych wydatków, jakie nieodmiennie towarzyszą posiadaniu swojego auta. Kierowca nie musi ponadto martwić się o kwestie związane ze spadkiem wartości samochodu. Po zakończeniu umowy nie musi kupować go na własność – wystarczy, że zwróci pojazd do wypożyczalni. W praktyce wynajem długoterminowy pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy i czasu.

Długoterminowy wynajem aut – o czym pamiętać?

Decydując się na wypożyczenie samochodu na długi termin, trzeba w pierwszej kolejności określić własne potrzeby, a następnie przeanalizować różne oferty pod kątem zawartości oraz ceny. Przedsiębiorcy mający w planach wynajęcie samochodu nie powinni zapominać o tym, że poniesione na ten cel wydatki – oczywiście odpowiednio udokumentowane – mogą zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu.

Poprzedni artykułModel rozporowy czy stelażowy – jaki basen do ogrodu wybrać?
Następny artykułJak wynająć magazyn samoobsługowy? 2000

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj