Zamknięcie granic oraz utrudnione przemieszczanie się między różnymi państwami sprawiło, że wiele osób, a zwłaszcza firm zostało zmuszonych do częstszego wysyłania towarów w formie przesyłek. Niemniej jednak również w kwestii nadawania paczek niezwykle ważne jest zachowanie środków ostrożności. Jak bezpiecznie nadać przesyłkę w dobie koronawirusa? Sprawdźmy.

Jak bezpiecznie nadać paczkę podczas pandemii?

W odniesieniu do liczby zarówno dostarczanych, jak i nadawanych przesyłek w dobie COVID-19 cały czas obserwuje się tendencję rosnącą. Z racji tego, że obecnie przebywanie w tłumie i stanie w długiej kolejce naraża nas na zarażenie, wiele osób musiało zrezygnować z tradycyjnego nadawania przesyłek międzynarodowych w placówkach pocztowych. – mówi przedstawiciel firmy kurierskiej Eupaco w Mrokowie. – Na szczęście firmy kurierskie niezależnie od wprowadzonych ograniczeń funkcjonują bez zmian, a tym samym rozwiązują problem nadawania paczek. Obecnie kurierzy zobowiązani są również do zachowywania szczególnych środków ostrożności, dlatego też nadanie przesyłki za pośrednictwem firmy kurierskiej ogranicza możliwość zarażenia się koronawirusem niemal do zera.

Nadanie paczek międzynarodowych odbywa się poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie internetowej konkretnej firmy, a następnie wprowadzeniu adresu odbioru paczki i zamówieniu kuriera. Kurierzy wyposażeni są w środki ochrony własnej, takiej jak maseczki, rękawiczki, a także płyny do dezynfekcji, natomiast odbiór paczki odbywa się z zachowaniem odpowiedniego dystansu. Wiele firm zrezygnowało również z obowiązku potwierdzenia nadania przesyłki własnoręcznym podpisem, co dodatkowo ogranicza jakikolwiek kontakt z pracownikiem firmy kurierskiej. Warto również zwrócić uwagę na to, że wysłanie paczki z dowolnego miejsca, takiego jak dom czy praca, umożliwia od razu po kontakcie z kurierem dokładne umycie rąk, a tym samym zachowanie ostrożności i higieny na jak najwyższym poziomie.

Jak wybrać kuriera do przesyłek międzynarodowych?

Wybierając firmę kurierską w obecnych czasach, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na bezpieczną procedurę nadania przesyłek ograniczającą kontakt do absolutnego minimum. Duże znaczenie ma również czas realizacji dopasowany do konkretnego miejsca dostarczenia paczki, np. jeśli decydujemy się na wysłanie przesyłki kurierskiej do takich miejsc jak Estonia, Litwa i Łotwa warto postawić na firmy, które specjalizują się w tych obszarach. Dzięki temu nie tylko będziemy mieć zapewniony jak najszybszy czas dostawy, ale również kurierzy będą w stanie jasno określić, w jakim czasie paczka rzeczywiście zostanie dostarczona.

W przypadku osób i przedsiębiorstw, którym zależy na codziennym nadawaniu paczek międzynarodowych, dobrym wyborem będą firmy, które oferują umowy pozwalające na zamówienie kuriera codziennie w określonych godzinach, tak, aby odbiór paczki odbywał się bez konieczności każdorazowego zamawiania usług. Warto również zwrócić uwagę na to, czy dana firma posiada w swojej ofercie możliwość ekspresowej przesyłki międzynarodowej, która często skraca czas realizacji nawet do 2 dni, co jest szczególnie istotne w momencie konieczności dostarczenia ważnego towaru, a także dokumentów.

Poprzedni artykułKupujesz używany samochód? O tym musisz pamiętać!
Następny artykułBezolejowe sprężarki śrubowe – gdzie warto je zastosować?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj