Obecnie, na rynku dostępny jest ogromny wybór urządzeń grzejnych służących do podgrzewania i utrzymywania określonej temperatury. Istotą ogrzewania jest zamiana prądu elektrycznego w ciepło- proces polega na uwalnianiu ciepła w momencie jego przepływu przez przewodnik. Grzałki znalazły zastosowanie w przemyśle petrochemicznym, maszynowym, farmaceutycznym, a nawet spożywczym.

Ogrzewacze płaszczowe

Jednym z popularnych i nieinwazyjnych rodzajów ogrzewaczy beczek są grzejniki płaszczowe, które montuje się na zewnątrz zbiornika. Okalają całą zewnętrzną powierzchnię beczek, a dzięki regulowanym paskom z nylonu odpowiadają większości standardowych zbiorników. Grzejniki zostały wyposażone w klamry, zapewniające pełne dopasowanie oraz regulowany termostat, umożliwiający szybkie podgrzanie produktu do oczekiwanej temperatury. Ogrzewacze płaszczowe znalazły zastosowanie do bezpiecznego podgrzewania substancji znajdujących się w beczkach, np. smarów, żywic czy olejów napędowych. Sprawdzają doskonale również w branży spożywczej, m.in. podczas ułatwienia rozładunku syropów i tłuszczów. Dla przedsiębiorców, wykorzystanie tego typu rozwiązania w celu podgrzania różnych produktów jest gwarancją późniejszego szybkiego i precyzyjnego opróżnienia beczek, co wpływa na minimalizację strat. W zależności od pojemności zbiorników, nastaw temperatury kształtuje się w zakresie od 0 do nawet 200 stopni Celsjusza: im większa pojemność beczki, tym, zazwyczaj, większy proponowany zakres ogrzewacza.

Jakie są zalety zastosowania ogrzewaczy płaszczowych do beczek?

Dużym atutem wykorzystania ogrzewaczy płaszczowych w przemyśle do podgrzania różnych cieczy jest to, że zostały wykonane z materiałów odznaczających się bardzo wysoką trwałością, np. tkaniny szklanej lub silikonowej termicznie izolowanej. Specjalnie zaprojektowane pasy w postaci długich taśm z klamrami znacznie ułatwiają założenie oraz zdjęcie grzejnika z beczki. Dodatkowo, podczas transportu zbiorników, gdzie wymagane jest zachowanie danej temperatury produktu, ogrzewacze beczek płaszczowe świetnie się sprawdzają. Zastosowane rozwiązania, dodatkowo, umożliwiają znaczne zaoszczędzenie energii.

Poprzedni artykułPakiety ubezpieczeń – jakie polisy warto wykupić poza obowiązkowym OC?
Następny artykułTransport

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj