Wybór najlepszej firmy przeprowadzkowej do przenosin we Wrocławiu

Większość osób, podejmując decyzję o zmianie miejsca zamieszkania, stara się zorganizować wszystko tak, by przewieźć rzeczy w ciepłych porach roku. Niestety, niekiedy sytuacja zmusza nas do przeprowadzki w zimie. Jak się do niej przygotować?

Przeprowadzka w zimie — jakie znaczenie ma pogoda?

Najważniejszym czynnikiem, utrudniającym przeprowadzkę w zimie, jest pogoda — mróz i śnieg mogą spowolnić cały proces, a nawet doprowadzić do uszkodzenia naszych rzeczy. Warto więc śledzić prognozy i starać się zorganizować wszystko tak, by możliwe było przeniesienie dobytku w momencie, w którym warunki temu sprzyjają. Dodajmy, że nie jest to specjalnie trudne: w sezonie zimowym firmy przeprowadzkowe nie mają zbyt wielu zleceń, ich usługi można więc zamówić praktycznie z dnia na dzień. 

Oczywiście warto wybierać przy tym podmioty sprawdzone i cieszące się dobrą opinią. Ofertę taką znajdziemy np. na stronie mklogistyka.pl, którą prowadzi firma Przeprowadzki Wrocław MKL, Barycka 3/1b, 50-325 Wrocław, Tel: 604246314, działająca od wielu lat i zbierająca liczne pochwały na forach internetowych. Zapewnia ona nie tylko transport, lecz również kompleksowe doradztwo podczas planowania przeprowadzki.

Jakie elementy dobytku są szczególnie podatne na uszkodzenia w trakcie zimowej przeprowadzki?

Problemem, na który trzeba zwrócić szczególną uwagę podczas zimowej przeprowadzki, jest odpowiednie zabezpieczenie mienia. Dotyczy to zwłaszcza:

  •  elektroniki;
  • książek i dokumentów;
  • mebli tapicerowanych.

Wszystkie one narażone są na ryzyko zawilgocenia, a tym samym — uszkodzenia. Sprzętowi RTV i AGD może dodatkowo zaszkodzić kondensacja pary wodnej przy szybkiej zmianie temperatury (prowadzi to często do zwarcia).

Jak zabezpieczyć elektronikę podczas przeprowadzki zimą?

Najtrudniejszy jest transport elektroniki — według najczęściej powtarzających się zaleceń, powinna być ona przewożona w oryginalnych opakowaniach. Jeżeli nie można ich znaleźć, należy posłużyć się innym rodzajem zabezpieczeń, np. folią bąbelkową. Trzeba też odczekać z uruchamianiem sprzętu RTV i AGD co najmniej 24 godziny od momentu wniesienia go do nowego domu lub mieszkania (w tym czasie wilgoć, która zebrała się w jego wnętrzu, odparuje).

Jak zorganizować przeprowadzkę zimą?

Przeprowadzka zimą — jak zabezpieczyć książki?

Warto też zadbać o odpowiednie zabezpieczenie książek. Jeżeli przeprowadzka odbywa się w zimie, należy:

  • użyć do ich spakowania wytrzymałych kartonów o grubych, laminowanych ściankach (wzmocni to ochronę przed wilgocią);
  • szczególnie cenne pozycje książkowe owinąć folią bąbelkową;
  • zabezpieczyć całą powierzchnię pudła folią typu stretch i dokładnie zakleić wszystko taśmą.

Warto również pamiętać o ogólnych zaleceniach, dotyczących przenoszenia książek — nie pakować zbyt dużej ich ilości do jednego kartonu (może to doprowadzić do jego rozerwania) i wypełniać puste przestrzenie (np. starymi gazetami).

Zmiana miejsca zamieszkania w zimie — jak przewozić meble?

Meble tapicerowane mogą ulec zawilgoceniu, powinny więc zostać zabezpieczone folią stretch (można też użyć specjalnych pokrowców na fotele, sofy czy materace — są one dostępne w sklepach z wyposażeniem wnętrz). Przy transporcie sprzętów o dużych gabarytach — szaf, regałów — trzeba pamiętać o zachowaniu środków ostrożności: wyposażenie tego typu jest zwykle ciężkie, osoby, które je przenoszą, mają ograniczone pole widzenia, a chodniki w zimie bywają śliskie. W takich warunkach nietrudno o wypadek

Jak przewozić rośliny doniczkowe zimą?

Rośliny doniczkowe są podatne na uszkodzenia mechaniczne i wrażliwe na niskie temperatury. Z tego względu warto:

  • podlać je odpowiednio wcześnie (co najmniej dwa dni przed planowanym terminem przeprowadzki) – dzięki temu woda, zawarta w glebie, nie zamarznie;
  • zabezpieczyć całą roślinę agrowłókniną, a doniczkę — dodatkowo folią bąbelkową (dotyczy to zwłaszcza donic ceramicznych, niezwykle podatnych na uszkodzenia).

Po dotarciu na miejsce docelowe rośliny powinny być wśród tych rzeczy, które jako pierwsze znajdą się w mieszkaniu. Należy jednak unikać ustawiania ich zaraz po wyładunku przy kaloryferach — może to doprowadzić do szoku termicznego.

Jak oznakować pakunki podczas zimowej przeprowadzki?

W czasie każdej przeprowadzki warto zachować porządek i dokładnie opisywać kartony, w których umieszczamy rzeczy z poszczególnych pomieszczeń. Oczywiście należy zrobić to również w zimie, jednak w tym wypadku trzeba zastosować wodoodporne flamastry (zwykłe mogą rozmazać się — napisy staną się w tej sytuacji nieczytelne).

Poprzedni artykułOdwodnienia polimerobetonowe – do zadań specjalnych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj