Warszawa jest miastem, gdzie na nudę nie sposób narzekać. W stolicy nie brakuje miejsc dedykowanych specjalnie dzieciom i łączących rozrywkę z edukacją. Gdzie zatem najlepiej udać się z pociechą? Oto kilka sprawdzonych propozycji.

Centrum Nauki Kopernik

Działające od 10. lat Centrum Nauki Kopernik to bez wątpienia jeden z najciekawszych punktów na mapie Warszawy. Wizyta w obiekcie jest dla dzieci nie lada gratką – również dla tych poniżej 5. roku życia. Zobaczyć tu można m.in. spektakle z prądem w roli głównej, wziąć udział w interesujących warsztatach, poznać zjawiska związane ze światłem i zjawiskami fizycznymi etc. Ogromne zainteresowanie wzbudza także Planetarium. Centrum Nauki Kopernik mieści się przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20.

Miejski Ogród Zoologiczny

Odwiedzenie Miejskiego Ogrodu Zoologicznego z dzieckiem to zawsze strzał w dziesiątkę, gdyż nic tak nie pobudza dziecięcej wyobraźni, jak możliwość zobaczenia na żywo wielu zwierząt. Dziewczynki i chłopcy będą zachwyceni widokiem papug, zebr, słoni, niedźwiedzi czy małp oraz przedstawicieli innych egzotycznych gatunków. Na terenie ogrodu zoologicznego, który usytuowany jest przy ul. Ratuszowej, znajduje się plac zabaw. Można tu też pójść z dziećmi na lody lub obiad.

Teatr Małego Widza

Oferta Teatru Małego Widza znajdującego się na warszawskiej starówce jest adresowana do dzieci już od 1. roku życia. Milusińscy i ich opiekunowie mogą tutaj obejrzeć wiele fantastycznych spektakli, które nie tylko bawią i zachwycają walorami wizualnymi, ale również i uczą. Ponadto TMW realizuje sporo ciekawych projektów mających m.in. ułatwienie dostępu do kultury dzieciom zagrożonym wykluczeniem.

PGE Narodowy

Wymieniając najlepsze atrakcje dla dzieci w Warszawie, nie sposób pominąć tego obiektu. Odbywa się tu mnóstwo różnych imprez – nie tylko sportowych. Nie zapomniano także i o dzieciach – sporo wydarzeń tematycznych organizowanych jest właśnie z myślą o najmłodszych. W okresie zimowym na stadionie działa Zimowe Miasteczko wraz z lodowiskiem i zajęciami dla dzieci.

Poprzedni artykułLotnisko w Balicach – ważny punkt na mapie Małopolski
Następny artykuł4 powody, dla których warto studiować MBA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj