Możliwości wózków widłowych

Wózki widłowe każdego dnia pomagają w transporcie towarów w większości dużych magazynów i centrów logistycznych na świecie. I choć przede wszystkim służą do transportowania towarów na paletach, to mają zdecydowanie więcej funkcji. Czytaj dalej i dowiedz się, jakie możliwości mają wózki widłowe.

Wózki widłowe są wyposażone w wiele rodzajów napędów: akumulatorowy, benzynowy, silnik diesla, elektryczne (sieciowe) i wiele innych. Jednym z najlepszych wózków widłowych na rynku jest wózek widłowy elektryczny STILL.

Specyfika elektrycznego wózka widłowego

Elektryczne wózki widłowe są coraz częściej wybieranymi modelami. Ze względu na walory ekonomiczne i ekologiczne, stają się pierwszym wyborem w wielu centrach logistycznych, portach, fabrykach i magazynach na świecie. Elektryczne wózki widłowe występują najczęściej jako pojazdy mechaniczne o trzech lub czterech kołach. W zależności od modelu, wózki elektryczne są w stanie efektywnie transportować towary o wadze od kilkuset kilogramów do nawet kilku ton.

Nowoczesne elektryczne wózki widłowe są dopasowane do potrzeb operatorów, którzy w każdej chwili mogą np. zapoznać się z liczbą pozostających godzin pracy wózka, dzięki czemu mogą skutecznie zarządzać swoją pracą. Standardowa prędkość jazdy elektrycznych wózków widłowych, wynosi nawet kilkanaście kilometrów na godzinę. Elektryczne wózki widłowe to precyzyjne pojazdy, wyposażone w wiele różnych programów jazdy, a także możliwość indywidualnego ustawienia prędkości jazdy, przyspieszenia, hamowania. Operatorzy wózków widłowych w czasie pracy z pojazdami, mogą intuicyjnie sterować wózkiem przy użyciu zaledwie jednego pedała.

Spalinowe wózki widłowe

Spalinowe wózki widłowe, czyli wózki jezdniowe z napędem benzynowym lub diesla, to pojazdy wykorzystywane od wielu lat w logistyce magazynowej. Tradycyjne wózki widłowe wyróżniają się pod względem mocy oraz ekonomii na tle pozostałych wózków widłowych. Spalinowe wózki widłowe z powodzeniem odnajdą się w każdym rodzaju zastosowań.

Zazwyczaj maksymalna nośność wózków widłowych wynosi od dwóch do nawet 8 ton. Część pojazdów ma hybrydowy napęd spalinowo-elektryczny, co przekłada się na niskie koszty eksploatacji i niską emisję CO2. Spalinowe wózki widłowe gwarantują wysoki poziom ergonomii oraz bezpieczeństwa. Standardowe terminy przeglądów wózków widłowych z napędem spalinowym, wynoszą 1000 motogodzin, a dzięki komputerowej diagnostyce, można w szybki sposób wykryć wszelkie ewentualne usterki.

Poprzedni artykułJaka dokumentacja będzie potrzebna przy odprawie celnej przy transporcie Polska-Chiny?
Następny artykułSzukasz Forda z drugiej ręki? Sprawdź w salonie dealera!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj