Wprowadzenie napędu hybrydowego na szeroką skalę okazało się prawdziwą rewolucją w świecie motoryzacji. O zaletach samochodów z takim silnikiem mówi się najczęściej w kontekście ekologicznym, niemniej warto pamiętać również i o innych ich zaletach.

Oszczędność paliwa

Samochody hybrydowe to takie auta, które mogą się poruszać zarówno za pomocą silnika spalinowego, jak i elektrycznego lub obu tych silników jednocześnie. W najbardziej zaawansowanych konstrukcjach wykorzystywane są systemy pozwalające odzyskiwać energię podczas hamowania. Producenci tego typu aut bardzo duży nacisk kładą na spalanie i deklarują, że w sprzyjających okolicznościach da się osiągnąć wynik na poziomie 4 l/100 km. Eksperci z salonu Honda Plaza podkreślają, że o taki rezultat najprościej jest w mieście, gdzie pojazdy z tradycyjnymi jednostkami napędowymi palą znacznie więcej.

Komfortowa jazda po mieście

Auta takie jak Honda hybrid oraz inne hybrydowe modele są doskonale przystosowane do jazdy po mieście. Zapewniają komfort kierowcy oraz pasażerom, ponieważ przy podjeżdżaniu w korku nie trzeba uruchamiać silnika benzynowego, który ma do siebie, że hałasuje. Osoby jadące samochodem nie odczuwają żadnych wibracji silnika czy szarpnięć sprzęgła, co czyni hybrydę idealnym samochodem miejskim. Wspomnieć wypada tu także o specjalnych rozrusznikach w silniku pozwalających błyskawicznie uruchomić pojazd.

Ekologia

Mówiąc o autach hybrydowych, nie sposób pominąć wspomnianego już we wstępie aspektu ekologicznego. Hybrydy są przyjazne dla środowiska, ponieważ na każdy przejechany kilometr generują nieporównywalnie mniej dwutlenku węgla niż samochody wyposażone w standardowe jednostki napędowe.

Trwałość i żywotność

Najwięksi producenci kładą duży nacisk na kwestie związane z żywotnością samochodów hybrydowych – jak pokazuje praktyka, z całkiem niezłym skutkiem. W Polsce pojawia się również coraz więcej warsztatów specjalizujących się w naprawach hybryd, co przekłada się na niższe koszty serwisowania tych pojazdów.

Poprzedni artykułJak dobrze oświetlić kuchnię?
Następny artykułKupujesz używany samochód? O tym musisz pamiętać!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj