Bałagan w magazynie może sporo kosztować. Jak planować przestrzeń w magazynach?

Magazyn powinien być właściwie zaprojektowany i odpowiednio wyposażony, aby działał wydajnie i nie generował strat. Bałagan w przestrzeni magazynowej może być sporym wydatkiem!

Firmy, które korzystają z przestrzeni magazynowych, często mają trudności w zapanowaniu nad tą przestrzenią. Wynika to głównie z faktu, że nie zawsze magazyny są właściwie projektowane, a tym samym nie posiadają również odpowiedniego wyposażenia pozwalającego na efektywne przechowywanie ładunków oraz ich transportowanie. Zatem planowanie magazynów to podstawa. W przeciwnym przypadku prowadzenie magazynu może być kosztowne!

Bałagan w magazynie – prosty sposób na problemy

Chociaż może wydawać się, że magazyn, w którym panuje nieład, nie jest w stanie zaburzyć znacząco działalności firmy, która z niego korzysta, to jednak w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Chaotycznie zaplanowany magazyn, w którym panuje nieład, jest trudniejszy w zarządzaniu oraz w obsłudze. Pojawiają się problemy ze znalezieniem właściwej przestrzeni dla ładunków, ładunki gubią się i psują, co przekłada się również na większe straty. Trudno jest dotrzeć do odpowiednich ładunków, co powoduje przedłużenie czasu realizacji zamówień. Pojawia się również większe ryzyko dla pracowników – niewłaściwie przechowywane ładunki, zastawione drogi pomiędzy regałami zwiększają niebezpieczeństwo wypadków przy pracy.

Właściwy projekt i porządek w magazynie – to się opłaca

Wobec tego firmy wykorzystujące przestrzenie magazynowe powinny pamiętać o tym, jak ważne jest właściwe planowanie magazynów. Odpowiedni projekt przestrzeni magazynowej pozwala na optymalne wykorzystanie kubatury budynku, na wydzielenie właściwych dróg transportowych i miejsc do przechowywania. Także pozytywnie wpływa na kwestie BHP i PPOŻ. Aktualnie coraz więcej firm, którym zależy na korzystaniu z profesjonalnie zaplanowanego magazynu, który jest także łatwy do utrzymania w porządku, korzysta z usług zewnętrznych firm. Oferują one kompleksowe wsparcie – nie tylko planowanie magazynów, ale również służą wsparciem w ich wyposażeniu.

Poprzedni artykułProdukty do montażu okien
Następny artykułRodzaje, pojemności i zastosowanie kontenerów z hakowym systemem załadunku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj