Lokaty to dobry sposób na bezpieczne pomnażanie środków – dotyczy to nie tylko lokat w polskich złotych, ale również w obcej walucie. Sprawdź, kiedy zakładanie tych drugich będzie się opłacać.

Lokaty walutowe działają na identycznej zasadzie jak lokaty zakładane w polskich złotych. Wpłacone środki leżą przez określony czas, po upływie którego wypłacane są wraz z należnymi odsetkami. Właściwie każdy może założyć lokatę w obcej walucie, jednak taka opcja będzie korzystna szczególnie w kilku przypadkach.

  • Chcesz odłożyć pieniądze na zagraniczną podróż

Lokaty walutowe to korzystne rozwiązanie dla osób, które w najbliższym czasie planują zagraniczny wyjazd. Dysponując sporą gotówką, mogą wpłacić ją na lokatę, dzięki czemu środki będą „pracować” – aż do momentu wyjazdu. Pozwoli to uniknąć „podbierania” pieniędzy i jednocześnie zwiększy kapitał.

  • Zarabiasz w obcej walucie

Lokata będzie opłacalną opcją w przypadku osób, które zarabiają w obcej walucie. Takie rozwiązanie umożliwi systematyczne odkładanie środków bez konieczności dokonywania przewalutowania.

  • Chcesz zarabiać na różnicach kursowych

O lokatach walutowych warto pomyśleć również w kontekście zarabiania na różnicach kursowych. Wpłacając środki na lokatę można przeczekać okres, w którym waluta oferowana jest po niższym kursie. Dzięki temu – gdy cena kursu wzrośnie – będzie można sprzedać walutę z zyskiem.

Oprocentowanie lokat walutowych ma znaczenie

Oprocentowanie lokat walutowych jest jednym z czynników wpływających na opłacalność tego produktu bankowego. W porównaniu do lokat w polskich złotych, walutowe często są niżej oprocentowane.

Przykładowo, Lokaty Walutowe w Getin Banku pozwalają zarobić do 1% w skali roku. Choć nie daje to zawrotnej sumy, jest to sposób pomnażania środków bez żadnego ryzyka. Pewność kapitału i gwarancja zysków – oto, co przesądza o popularności tego typu produktów bankowych.

Na co zwracać uwagę przy wyborze lokaty?

Lokata lokacie nierówna, dlatego nie warto podejmować przypadkowej decyzji. Trzeba zwrócić uwagę na kilka aspektów, wśród których należy wymienić:

  • wysokość oprocentowania,
  • okres trwania lokaty,
  • dostępne waluty,
  • minimalna kwota,
  • maksymalna kwota,
  • częstotliwość kapitalizacji,
  • dodatkowe warunki.

Jeżeli chcesz oszczędzać w obcej walucie, wcale nie musisz dokonywać przewalutowania. Wystarczy założyć odpowiednią lokatę, aby cieszyć się gwarantowanymi zyskami.

Poprzedni artykułJak zadbać o bezpieczny transport mebli podczas przeprowadzki?
Następny artykułJak i kiedy zamienić prąd budowlany na zwykły?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj