Zgodnie z zapisami ustawy o bezpieczeństwie i higienie pracy, każdy pracodawca jest zobligowany do zapewnienia swoim pracownikom odpowiednich warunków do realizowania podstawowych obowiązków służbowych. W zakresie pracodawcy jest także zapewnienie odpowiedniej odzieży i obuwia roboczego. Jakie rodzaje obuwia roboczego możemy wyróżnić? Sprawdźmy.

Kalosze robocze

Markowe buty robocze powinny chronić stopę pracownika przed wszelkimi urazami fizycznymi, ale też negatywnym działaniem bardzo wysokich temperatur czy substancji żrących. Obuwie robocze powinny być wygodne i przede wszystkim dostosowane do konkretnej pracy wykonywanej w nich. Inne będą buty do pracy w magazynie, inne natomiast do pracy w kopalni.

Nie ulega jednak wątpliwości, że kalosze robocze dostępne pod adresem https://natare.pl stanowią jeden z najpopularniejszych typów butów roboczych, które dedykowane są do pracy w trudnych warunkach. Markowe buty robocze typu kalosze świetnie chronią stopy przed wilgocią i bezpośrednim kontaktem wody z gołą stopą. Takie kalosze najczęściej dedykowane są pracownikom realizującym swoje obowiązki na świeżym powietrzu lub w obiektach, które ze względu na swoją specyfikę mogą być wilgotne. Kalosze ochronne gwarantują także komfort cieplny, a dzięki specjalnej antypoślizgowej podeszwie nie będziemy musieli martwić się o potencjalne poślizgnięcie.

Trzewiki robocze

Obuwie robocze bhp to także klasyczne i solidne trzewiki robocze. To buty cechujące się wyższą cholewką oraz grubą podeszwą antypoślizgową. Trzewiki robocze to najbardziej uniwersalny typ markowych butów roboczych, które chronią pracownika nie tylko przed deszczem, ale też przed innymi szkodliwymi cieczami, które mogą narazić nasze stopy na obrażenia, oparzenia lub inne niepowołane skutki.

W zależności od potrzeb pracodawcy, markowe buty robocze typu trzewiki dostępne są zarówno w wariancie letnim, jak i zimowym, który dodatkowo zapewnia ocieplenie stopy przed niskimi temperaturami.

Sandały robocze

Jakie markowe buty robocze będą idealne na upalny okres letni? Sandały robocze to strzał w dziesiątkę. Taki rodzaj buta roboczego BHP zapewnia doskonałą przewiewność stopy nawet w największe upały, a uniwersalność obuwia umożliwia pracę zarówno na świeżym powietrzu, jak i wewnątrz hali produkcyjnej.

Sandały robocze cechują się dużą wytrzymałością, a także odpowiednią warstwą antypoślizgową, która zapewni komfort i bezpieczeństwo pracowników.

Poprzedni artykułImprezy integracyjne na mazurach
Następny artykułRóżnice pomiędzy Instrukcją Współpracy Ruchowej i Instrukcją Eksploatacji Sieci Elektroenergetycznej (dystrybucyjnej)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj