MBA – czyli Master of Business Administration – to podyplomowe studia trwające standardowo 2 lata. Są one adresowane do osób mających wyższe wykształcenie i zainteresowanych pełnieniem funkcji menadżerskich.

Niezbędne doświadczenie

Studia MBA stawiają na rozwój umiejętności praktycznych, które w przypadku osób na kierowniczych stanowiskach są niezbędne. Sprawna ocena ryzyka finansowego, umiejętność szybkiego rozwiązywania problemów oraz reagowania w kryzysowych sytuacjach – to tylko niektóre z tych sytuacji. Ważne jest, aby słuchacze mieli co najmniej kilkuletnie doświadczenie w pracy. Nie jest wykluczone, że już za kilka lat brak dyplomu MBA stanie się dla menadżerów poważną przeszkodą w rozwijaniu zawodowej kariery.

Umiejętność patrzenia na biznes przez pryzmat globalny

Dobry menadżer musi umieć patrzeć na działania firm przez pryzmat globalny. Dzięki temu może zrozumieć, jakie procesy decydują o sukcesie przedsiębiorstw. Poszerzanie perspektyw to jedna z głównych zalet studiów MBA. W Polsce prowadzi je m.in. Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej. Placówka realizuje różne programy MBA. Cena uzależniona jest od rodzaju programu, przy czym do wyboru są zarówno te podstawowe, jak i executive czy global executive.

Znajomość najnowszych trendów

Cechą charakterystyczną programów MBA jest to, że są na bieżąco aktualizowane i poprawiane. Punkt wyjściowy do tych zmian stanowią światowe trendy – każdy skuteczny menadżer musi być z nimi na bieżąco. W ramach ciekawostki można tu wspomnieć np. o możliwości poznawania mechanizmów wielkich malwersacji finansowych.

Budowa sieci kontaktów

Odpowiednie kontakty w dużym stopniu przyczyniają się do odniesienia przez firmę sukcesu. W trakcie studiów MBA można nawiązać mnóstwo cennych znajomości, które zaprocentują w przyszłości, np. realizacją projektu biznesowego. Absolwentów studiów MBA integrują się poprzez członkostwo w klubach absolwenta oraz uczestnictwo w grupach dyskusyjnych i spotkaniach. To także pozwala budować sieć kontaktów.

Poprzedni artykułCo robić z dzieckiem w Warszawie? 4 sprawdzone propozycje
Następny artykułProblemy hodowców trzody chlewnej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj