Wideodomofony stają się coraz bardziej popularne zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i przemysłowym. Weryfikacja wizualna daje osobie wpuszczającej na posesje gościa pewną dozę bezpieczeństwa. Mamy do wyboru sprzęt analogowy i cyfrowy. W niniejszym artykule opiszemy zasady działania i zalety wideodomofonów cyfrowych.

Wideodomofon cyfrowy jest to urządzenie, którego zadaniem jest kontrolowanie dostępu strefy wejścia na daną posesję. Sprzęt ten daje możliwość nawiązania połączenia z osobą odwiedzającą posesję, podgląd otoczenia, a także sterowanie ryglem przy wejściu na posesję. Urządzenie to działa na zasadzie przekazywania obrazu w czasie rzeczywistym poprzez zainstalowaną kamerę. Obraz jest natomiast odbierany przez odbiornik, który znajduje się wewnątrz budynku.

Wideodomofon cyfrowy może być zamontowany na miejscu starych instalacji analogowych, a nawet instalacji dzwonkowych. Jest to duża zaleta takiego rozwiązania, ponieważ nie trzeba kłaść na nowo instalacji. Same wideodomofony cyfrowe posiadają w instalacji mniej przewodów niż domofony analogowe, jednakże więcej modułów kontrolnych. Moduły kontrolne odpowiadają za rozbudowaną funkcjonalność tego rodzaju urządzeń.

Wśród głównych zalet wideodomofonów cyfrowych można w szczególności wymienić bardzo dobrą jakość obrazu i dźwięku, która jest znacznie lepsza niż w przypadku urządzeń działających w technice analogowej. Wideodomofony cyfrowe posiadają także bardzo rozbudowaną funkcjonalność. Wśród szeregu dostępnych funkcji można wymienić na przykład sterowanie oświetleniem, które odbywa się z panelu monitora. Zaletą tego rodzaju urządzenia jest także możliwość wykorzystania do instalacji starych przewodów.

Wideodomofony cyfrowe najczęściej są kojarzone z luksusowymi rezydencjami. Jednakże nie są one stosowane wyłącznie w nich. W ostatnich latach bardzo zyskują one na popularności we wszystkich typach budynków. Instaluje się je zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w budynkach o większej liczbie mieszkańców czy budynkach przemysłowych.

Artykuł powstał w oparciu o stronę internetową firmy IDEA INSTAL – montującej domofony i wideodomofony na terenie Bydgoszczy oraz okolic. Więcej informacji na https://idea-instal.pl

Poprzedni artykułW jakich sytuacjach przyda się pomoc pogotowia kanalizacyjnego?
Następny artykułFinanse i rachunkowość – studia z przyszłością

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj