Subaru XV. Bezpieczeństwo przede wszystkim

Crossover jest samochodem, który musi prowadzić się lekko, ale zarazem pewnie. Styl to nie wszystko, co wyróżnia modele z tego segmentu. Najważniejsze, jak w przypadku każdego samochodu japońskiej marki, jest bezpieczeństwo. I w tym zakresie spełniono więcej niż przysłowiowe 100% normy.

Innowacyjne bezpieczeństwo

Jako crossover Subaru XV sprawdza się znakomicie. Pełni podwójną rolę: auta terenowego, któremu nie straszne pozamiejskie wertepy oraz samochodu w sam raz dla rodziny, na której komforcie i bezpieczeństwie zależy najbardziej. I właśnie w tym miejscu warto na chwilę się zatrzymać, bowiem japońska marka jak żadna inna nie przywiązuje tak dużej wagi do ochrony kierowcy oraz pasażerów podczas jazdy. A rozwiązania te naprawdę przemawiają do wyobraźni.

Subaru Global Platform

Subaru Global Platform (SGP) to pomysł na auto wytrzymałe, mocne i przede wszystkim bezpieczne. Co zmieniono na lepsze, aby zapewnić kierowcy komfort za kierownicą? Zaletą proponowanego systemu jest masa, nisko położony środek ciężkości oraz czuły układ kierowniczy. W ten sposób uzyskano sztywną konstrukcję, która w mig odczytuje intencje kierowcy, reagując właściwe na każde jego polecenie.

Poczucie pewności na drodze zwiększa również innowacyjna budowa nadwozia. Wykonane zostało ze wzmacnianej stali, a w jego skład wchodzą pierścienie, które przejmują na siebie siłę uderzenia – w ten sposób cała energia zostaje rozproszona, a bezpieczeństwo pasażerów zapewnione. Natomiast silnik oraz skrzynię biegów umieszczono na tyle nisko, by podczas wypadku nie dostały się do wnętrza pojazdu.

Kierowca otrzymuje także większe możliwości, jeśli chodzi o o swobodniejsze prowadzenie. Mowa o lepszej widoczności, jaką zapewniło: odpowiednie ułożenie fotela, przesunięcie kabiny do przodu, pojawienie się kamery cofania, a także zamontowanie czujnika ostrzegającego przez zmianą pasa ruchu. Nie ulega wątpliwości, że Subaru szczególnie dba o bezpieczeństwo, zapewniając kierowcy świetne warunki do jazdy.

Poprzedni artykułRodzaje, pojemności i zastosowanie kontenerów z hakowym systemem załadunku
Następny artykułSzczoteczka soniczna – ile kosztuje? Jaki model wybrać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj