Końcówka trzeciego trymestru ciąży to już ostatnia prosta przed porodem. To właśnie wtedy dziecko jest już praktycznie przygotowane do porodu. Czego dokładnie nowa mama może spodziewać się w trakcie 37 tygodnia ciąży?

W końcówce ciąży, czyli także w jej 37 tygodniu ciało kobiety szykuje się już do porodu. Rozwój dziecka w tym okresie jest z kolei dość indywidualny – niektóre dzieci są już gotowe do pojawienia się na świecie, ale inne z kolei wymagają jeszcze 2-3 tygodni, by dobrze przygotować się do porodu.

Co dokładnie przynosi ze sobą 37 tydzień ciąży dla kobiety, a co dla dziecka?

37 tydzień ciąży – co dzieje się z kobietą?

Ciało kobiety w 37 tygodniu ciąży zaczyna już przygotowywać się do porodu. Dochodzi do opuszczenia dna macicy, co można zobaczyć również na podstawie zmiany położenia brzucha – przed porodem zaczyna się on coraz to bardziej obniżać.

Wraz z tym objawem kobieta może lżej oddychać i uczucie zgagi zdarza się rzadziej, niemniej jednak z drugiej strony ciążowy brzuch bardziej uciska pęcherz moczowy, dlatego kobieta częściej odwiedza wtedy toaletę. Mogą utrzymywać się także obrzęki nóg, bóle kręgosłupa, uczucie ociężałości.

W 37 tygodniu ciąży także pojawiają się coraz częściej skurcze przepowiadające, które przypominają ból pojawiający się przed miesiączką.

Warto postawić wtedy na relaks – wiele kobiet zaczyna odczuwać wtedy większy stres związany z nadchodzącym porodem, dlatego warto wykorzystać go na odpoczynek.

37 tydzień ciąży – co dzieje się z dzieckiem?

W czasie takim jak 37 tydzień ciąży większość dzieci ma już całkowicie dojrzałe narządy wewnętrzne, zatem jest ono przygotowane do porodu. Właśnie dlatego wtedy, gdy kobieta urodzi w 37 tygodniu, jej ciąża uznawana jest już za donoszoną.

Najczęściej waga dziecka w 37 tygodniu nieznacznie przekracza 3 kilogramy, natomiast jego długość może sięgać do około 51 centymetrów.

U dziecka coraz częściej zaczyna wydzielać się kortyzol – hormon, który aktywuje płuca do pracy, aby były one przygotowane do oddychania.

Poprzedni artykułPrzelewy na telefon – dlaczego warto z nich korzystać?
Następny artykułCzym są inwestycje alternatywne?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj