Szczoteczka soniczna – ile kosztuje? Jaki model wybrać?

Szczoteczki soniczne przebojem wdarły się na rynek produktów do higieny jamy ustnej. Niezwykła skuteczność i ogromna liczba obrotów na minutę (sięgająca nawet 60000!) sprawiają, że jest ona zdecydowanie najlepszą alternatywą dla osób, które przykładają szczególną wagę do higieny jamy ustnej. Czy szczoteczki soniczne są drogie? Czym się kierować, wybierając model dla siebie? Podpowiadamy.

Czym różni się szczoteczka soniczna od szczoteczki elektrycznej?

Szczoteczka soniczna, podobnie jak jej starsza koleżanka, szczoteczka elektryczna, wyposażona jest w akumulator emitujący drgania oraz fale dźwiękowe. Częstotliwość drgań sięga nawet ponad 60 tysięcy obrotów na minutę, co przy szczoteczkach manualnych, za pomocą których wykonujemy około 100 ruchów na minutę, czy szczoteczkach elektrycznych, cechujących się zazwyczaj częstotliwością kilku tysięcy obrotów, wygląda nad wyraz imponująco. Tym, co przyczynia się do zwiększonej skuteczności w higienie jamy ustnej przy użyciu szczoteczki sonicznej, jest również technologia mikrobąbelków, czyli powstałych ze śliny i pasty do zębów maleńkich bąbelków, które sięgają do najbardziej niedostępnych obszarów na naszych zębach. Jakie są inne zalety szczoteczek sonicznych?

  • Redukcja osadów i kamienia nazębnego nawet do 80%, co znacząco zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia próchnicy
  • Zwiększona ilość czasu pracy baterii – niektóre modele wystarczy ładować raz na parę tygodni
  • Intuicyjność używania
  • Wbudowany do większości modeli timer, pozwalający umyć precyzyjnie zęby w ciągu 2 minut
  • Możliwość zachowania sterylnej czystości dzięki dołączonemu do niektórych szczoteczek sonicznych sanitezirowi, czyli specjalnej lampy zabijającej przy pomocy promieni UV do 100% bakterii.

Główną i właściwie jedyną wadą szczoteczek sonicznych w porównaniu do modeli elektrycznych jest ich… cena. Najbardziej zaawansowane modele kosztować mogą nawet kilka tysięcy złotych! Większość szczoteczek sonicznych kosztuje zazwyczaj około pół tysiąca złotych, jednak najtańsze modele możesz wypatrzeć już za nieco ponad 150 złotych. Wybierając szczoteczkę soniczną nie decyduj się na tańsze i nieznane zamienniki, ponieważ często nie spełniają one wystarczająco swojej funkcji. W Internecie, na przykład na https://www.neonet.pl/, możesz znaleźć jednak wiele oryginalnych szczoteczek sonicznych w okazyjnych cenach.

Najpopularniejszym producentem szczoteczek sonicznych jest Philips, dlatego to właśnie dwóm modelom holenderskiej firmy przyjrzymy się w ostatniej części artykułu.

Szczoteczka soniczna PHILIPS HX6511

Najtańsza z propozycji Philipsa, jednak skuteczniejsza niż większość szczoteczek elektrycznych. Jednak czy najsłabsza? Ponad 62000 obrotów na minutę oraz technologia sonicare gwarantują dokładność czyszczenia nawet najtrudniejszych zębów. Program „łatwy start” dedykowany jest dla wszystkich, którzy chcieliby stopniowo uczyć się posługiwania szczoteczką soniczną. Model ten stworzony jest z myślą nie tylko o osobach szukających szczoteczki do codziennej pielęgnacji, ale także tych, których potrzeby są nieco większe, czyli na przykład osób posiadających aparat ortodontyczny.

Szczoteczka soniczna PHILIPS HX6932/36 Sonicare FlexCare

Jeden z droższych modeli na rynku. Swoją popularność zawdzięcza zwiększonej skuteczności, usuwającej do 7 razy więcej osadów i szkodliwej płytki nazębnej niż szczoteczka manualna. Quadpacer, wbudowany timer, możliwość wyboru jednego z trzech trybów (czyszczenia, wybielania i masażu), dołączona stacja UV, gustowny futerał podróżny na akcesoria oraz pojemna bateria – to świetna inwestycja dla wszystkich, którzy często podróżują, chcą jednak nadal cieszyć się zadbanymi zębami i odpowiednią higieną.

Zainteresował Cię któryś z wymienionych modeli? Szukaj ich na https://www.neonet.pl/szczoteczki-elektryczne-i-irygatory/szczoteczki-soniczne.html.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomógł Ci rozwiać wszystkie wątpliwości, czym jest szczoteczka soniczna i czy jest właśnie dla Ciebie. Jeśli zależy Ci na wyjątkowej pielęgnacji lub Twoje zęby mają szczególne potrzeby, wybór szczoteczki sonicznej będzie jednym z lepszych prezentów, jaki możesz uczynić sobie i swoim zębom.

Poprzedni artykułSubaru XV. Bezpieczeństwo przede wszystkim
Następny artykułSamochód ze zmiennymi fazami rozrządu. Czy to się opłaca?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj