Od razu po zakupieniu nowego smartfona wiele osób decyduje się również na ubezpieczenie telefonu. Ta decyzja nie jest zaskakująca: w końcu nowe telefony potrafią kosztować naprawdę dużo – ich zakup nierzadko mocno obciąża domowy budżet. Jednak czy aby na pewno warto wybrać akurat ubezpieczenie telefonu? Jakie są wady i zalety takiego rozwiązania?

Ubezpieczenie telefonu okazuje się bardzo pomocne, kiedy niefortunnie dojdzie do uszkodzenia naszego urządzenia. Nawet mimo ogromnej dbałości o telefon, łatwo jest przypadkowo doprowadzić do sytuacji, w której upadnie i uderzy o twardą powierzchnię lub zostanie zalany wodą – a wtedy nawet ochronna folia, szybka lub etui mogą nie wystarczyć, by uchronić go przed poważnym uszkodzeniem. Jednak zalet ubezpieczenia telefonu jest o wiele więcej.

Przekonaj się, czy warto wykupić nowoczesne ubezpieczenie telefonu przy okazji wymiany swojego smartfona na nowszy i droższy model.

Nowoczesne ubezpieczenie telefonu: zalety

Zalet nowoczesnej ochrony telefonu jest wiele – polskie firmy, proponujące tego typu rozwiązania, mają do zaoferowania znacznie więcej niż obarczone szeregiem obostrzeń ubezpieczenia proponowane w sklepach elektronicznych lub salonach operatorów. Płacąc niewielką składkę w skali roku, możemy otrzymać dostęp do całej gamy świadczeń w przypadku uszkodzenia smartfona, którego koszt samodzielnej naprawy byłby bardzo wysoki: to między innymi naprawa pękniętego ekranu, płyty głównej, baterii, przycisków, aparatu, głośników czy też wymiana obudowy. Naprawa w autoryzowanych punktach, korzystających wyłącznie z oryginalnych części (lub wysokiej jakości) to ogromny atut usługi ubezpieczenia telefonu, a przekazanie uszkodzonego urządzenia kurierowi w wybranym miejscu, krótki czas naprawy (bez czekania przez wiele tygodni) oraz zwrotu sprzętu pod same drzwi od ogromny komfort dopasowany do współczesnych potrzeb użytkowników. Co więcej, możliwość załatwienia wszelkich formalności zdalnie, bez wychodzenia z domu, sprawia, że nowoczesne ubezpieczenie telefonu wydaje się być rozwiązaniem niemalże idealnym.

Nowoczesne ubezpieczenie telefonu: wady

Chociaż nowoczesna ochrona telefonu jest bliska ideałowi, ma jednak niewielkie wady. Pierwszą z nich jest jednorazowa opłata, którą ponosimy podczas zakupu usługi. Jeśli nasze urządzenie nie będzie wymagać naprawy, środki nie zostaną nam zwrócone. Mimo wszystko jest to niewielki koszt, w porównaniu do konieczności finansowania naprawy smartfona na własną rękę – a nigdy nie możemy być pewni, czy nasz sprzęt nie ulegnie uszkodzeniu. Problemem w przypadku ubezpieczenia telefonu może być też zakres ochrony – warto sprawdzić, jakie rodzaje uszkodzeń naprawi nam firma. Sprawdzajmy zakres świadczeń i wybierajmy polskie, nowoczesne marki, które specjalizują się w tego typu usługach. Stawiając na profesjonalizm zyskamy fachową pomoc, kiedy tylko będziemy jej potrzebować.

Poprzedni artykułBig bagi – podstawowe informacje o elastycznych kontenerach
Następny artykułTransport sprzętu AGD. O czym należy pamiętać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj