XXI wiek wymaga od nas funkcjonowania w trybie smart. Niemalże każdy z nas posiada smartfona. Również drukarki są bardzo popularnym wyposażeniem nie tylko biur firmowych, ale także naszych mieszkań. Podpowiadamy, jak połączyć jedno urządzenie z drugim i zlecać wszelakie wydruki w naprawdę błyskawicznym tempie? Wszystko jest bajecznie proste.

Świat smart, czyli szybko, tanio i bezproblemowo

Bezprzewodowe drukowanie prosto ze smartfona idealnie wpisuje się w wizje świata smart, w którym poszukujemy oszczędności nie tylko czasu, ale również i pieniędzy. Obsługa drukarki z poziomu telefonu komórkowego zajmuje nam zaledwie klika sekund, a doskonałą propozycją dla osób poszukujących oszczędności finansowych jest wybór zamienników materiałów eksploatacyjnych. Na stronie https://www.profibiuro.pl/canon-c-86_50.html znajdziemy nieoryginalne tusze i tonery, które charakteryzują się nie tylko niezwykle atrakcyjną ceną, ale są także całkowicie bezpieczne dla naszego urządzenia.

Drukowanie z poziomu smartfona – iOS

Moduł Wi-Fi to od kilku lat podstawowe wyposażenie każdej drukarki atramentowej i laserowej. Umożliwia on między innymi połączenie urządzenia ze smartfonem. Posiadacze telefonu marki Apple mogą skorzystać ze świetnie spisującego się programu AirPrint. Funkcję stworzoną z myślą o posiadaczach elektroniki z nadgryzionym jabłkiem w logo posiada bardzo duża grupa drukarek – zarówno tych najnowszych, jak i nieco starszych modeli. Na czym polega obsługa AirPrint? Dosłownie na dwóch kliknięciach! Wystarczy, że z poziomu smartfona, wybierzemy opcję drukuj, a następnie wskażemy drukarkę, z której chcielibyśmy skorzystać. AirPrint oferuje także dostęp do podstawowych ustawień drukarki i nie wymaga od nas instalacji dodatkowego oprogramowania. Warto jednak pamiętać, że aby skorzystać z AirPrint musimy mieć uruchomioną drukarkę oraz moduł Wi-Fi w naszym smartfonie.

Czy AirPrint jest jedynym sposobem na wydrukowanie dowolnego pliku z poziomu smartfona marki Apple? Oczywiście, że nie. Drugim rozwiązaniem na smart drukowanie jest instalacja aplikacji stworzonej przez producenta drukarki. W App Store znajdziemy programy dedykowane do urządzeń HP, Brother, Samsung oraz Canon. Aplikacje te są całkowicie darmowe i oferują nam funkcje, które posiada rozbudowany program komputerowy.

Drukowanie z poziomu smartfona – Android

Posiadacze telefonu współpracującego z systemem operacyjnym Android nie są w stanie skorzystać z usług oferowanych przez AirPrint. W tego typu urządzeniach bardzo popularną formą smart drukowania jest instalacja dedykowanego oprogramowania. Alternatywą dla tego typu aplikacji są zewnętrzne programy, które posiadają sterowniki kompatybilne z drukarkami najbardziej rozpoznawalnych producentów. Aplikacje te znajdziemy zarówno w sekcji darmowej, jak i płatnej. Oferują one możliwość połączenia kilku urządzeń jednocześnie z poziomu jednego programu. Możemy więc skonfigurować smartfona z drukarką firmową i domową bez konieczności instalacji dodatkowych programów marnujących miejsce na dysku.

Poprzedni artykułJak i kiedy zamienić prąd budowlany na zwykły?
Następny artykułRozdzielnia do domu i mieszkania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj