Do wykonania otworów w gruncie stosuje się obecnie zaawansowane wiertnice, które pozwalają na przeprowadzenie prac szybko, sprawnie i skutecznie.

Przeprowadzenie odwiertów w przemyśle naftowym, dla celów geotechnicznych czy w celu wykonania studni głębinowych – to między innymi właśnie w takich sytuacjach stosuje się wiertnice.

Czym dokładnie są wiertnice, w tym także wiertnice pionowe? Jak można z nich skorzystać?

Wiertnica – co to jest?

Wiertnica to urządzenie mechaniczne, które wykorzystywane jest do wykonywania otworów wiertniczych o kształcie cylindrycznym. Wykonany już otwór nazywa się odwiertem.

Aktualnie w użyciu znajduje się wiele różnych typów wiertnic w zależności od ich zastosowania, średnicy otworów do wiercenia, stanowiska.

Wiertnice można podzielić na dwie kategorie pod kątem kierunku pracy:

  • wiertnice pionowe
  • wiertnice poziome

Aktualnie najczęściej wykorzystuje się wiertnice pionowe, które mają postać wieży, która wyposażona jest w świder wiercący. Oprócz tego w użyciu znajdują się także wiertnice na samochodach mających poniżej 3,5 tony – dzięki temu mogą dojechać na miejsce prowadzonych prac. Maszyny te działają wtedy niezależnie – posiadają własne silniki spalinowe, które zasilają układ hydrauliczny wykonujący odwiert.

Wiertnice pionowe w zależności od zastosowanych świdrów pozwalają na wykonanie odwiertów w różnych podłożach, w tym także w skałach.

Przykładowe zastosowanie wiertnic pionowych:

  • odwierty geologiczne
  • odwierty geotechniczne
  • odwierty hydrogeologiczne
  • odwierty pod pompy ciepła
  • odwierty do wykonywania mikropali, pali
  • odwierty pod studnie głębinowe

Skorzystaj z usług wiertnicami pionowymi!

Gdy potrzebne są usługi wiertnicami pionowymi, na przykład w celu wykonania studni głębinowej czy też pod pompy ciepła, warto skorzystać z usług fachowców w tym zakresie.

Najlepiej usługi firm posiadających wiertnice pionowe zamawiać z wyprzedzeniem – wiele z nich posiada terminarze zajęte na kilka miesięcy do przodu. Adresy firm wykonujących odwierty można znaleźć już teraz on-line.

Poprzedni artykułJak zmniejszyć koszty ogrzewania budynku?
Następny artykułSlip Sheet – technologia bezpaletowa sposobem na oszczędzanie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj