Problem numer jeden dla firmy przewozowej

Zakładając własną firmę zajmującą się przewozami ładunków, prawdopodobnie zdajemy sobie sprawę z tego, że nie jest to najłatwiejsza branża do osiągnięcia szybkiego sukcesu. Mimo tego, że w teorii zdaje się, że stale ktoś potrzebuje przemieścić pewne towary z punktu A do punktu B, to na nasze nieszczęście istnieje pewien zły zwyczaj, który potrafi doprowadzić do ruiny niejedną firmę. O czym tu mowa?

„Zapłacimy później…”

Wspomniana we wstępie sytuacja to po prostu regulowanie umówionych płatności w odroczonych terminie. Najczęściej jest to spotykane w okresach największej ilości zakupów jak chociażby kilka dni przed Bożym Narodzeniem, kiedy na przykład sklepy detaliczne poszukują coraz to poważniejszych oszczędności, które niestety odbijają się na poszczególnych przewoźnikach, starających się powiązać koniec z końcem. Dlaczego więc przedsiębiorcy z firm przewozowych godzą się na to? Powodem numer jeden jest stale rosnąca konkurencja. To właśnie strach przed utratą tak dużego klienta bywa głównym powodem, dla którego godzą się oni na tak wręcz nieludzkie warunki.

Problem numer jeden dla firmy przewozowej

Kosztowna decyzja

Jak możemy się domyślić, taki sposób rozliczania się bywa naprawdę kosztowny dla firmy, która podjęła się realizacji takiego zlecenia. Fakt, że nie otrzymuje ona przelewu za wykonanie swojej pracy, jest druzgocący dla jej rachunku bankowego. Taki okres posuchy kończy się nierzadko krokiem, który ma swoje poważne następstwa, czyli wzięciem kredytu na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia całej działalności. Musimy przecież pamiętać o tym, że mimo płatności odłożonej w czasie, skądś trzeba wziąć pieniądze na opłacenie serwisów pojazdów, ich zatankowanie, ale przede wszystkim – pensje naszych pracowników!

Problem numer jeden dla firmy przewozowej

Faktoring

Co możemy zrobić, aby temu zaradzić? Mogłoby się wydawać, że jesteśmy na straconej pozycji, jednak wcale tak nie jest! Jednym z najskuteczniejszych sposobów na „przyspieszenie” takiej płatności jest tzw. faktoring. Jest to usługa świadczona przez wyspecjalizowaną firmę finansową, mająca na celu przypilnowanie odpowiedniego uregulowania należności. My, jako firma jesteśmy całkowicie zwolnieni z konieczności kontaktu z naszym dłużnikiem – a wszystko zrobi za nas faktor!

Podsumowanie

Odroczone płatności to coś, co bywa prawdziwym gwoździem do trumny każdej firmy przewozowej. Na całe szczęście, istnieje pewien sposób, aby nieco przyspieszyć płatności i „przypomnieć” naszemu kontrahentowi, że jest nam winien niemałą sumę pieniędzy! Przewoźnicy, nie poddawajcie się! Wierzymy, że otrzymacie wszystko, co jest wam należne!

Artykuł powstał we współpracy z https://bitlogistics.pl/.

Poprzedni artykułEtapy budowy hali stalowej
Następny artykułNowa strona główna serwisu dobreprogramy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj