Każdy rodzic wie, jak bardzo cierpi niemowlę, gdy „złapie” je kolka. Jest to dolegliwość, która powoduje skurcze w jelitach, a tym samym bóle brzuszka. Maleństwo zaczyna płakać, podkurcza nóżki, jest nerwowe i trudno je uspokoić. Można walczyć z następstwami kolki, jednak lepiej im zapobiegać.

Butelka antykolkowa jako ratunek

Kolka pojawia się najczęściej, gdy dziecko w trakcie picia lub jedzenia połknie zbyt dużo powietrza. W jelitach tworzą się pęcherzyki powietrza, które powodują wzdęcia i skurcze. Dzieje się tak zwykle po odstawienia maleństwa od piersi matki.

Butelka antykolkowa ma za zadanie wyeliminować ten problem. Na pozór nie różni się od zwykłych butelek. Składa się ze szklanego lub plastikowego pojemnika oraz silikonowego smoczka. Zasadnicza różnica tkwi jednak w konstrukcji. Jest zaprojektowana tak, by jak najdokładniej oddawać kształt i strukturę kobiecej piersi, zaś zaworek na smoczku ma celu zapewnić cyrkulację powietrza i wyrównać ciśnienie. Dzięki temu powietrze nie dostaje się do mleka, które ssie maluszek.

Wybór butelki antykolkowej

Kiedy dziecko przestaje być karmione piersią, przychodzi czas na wybór butelki. Uwagę zwraca się głównie na optymalne dopasowanie kształtu do małych rączek niemowlęcia, odpowiednio wyprofilowany smoczek i materiały, z jakich została wykonana.

Warto wówczas zastanowić się nad możliwościami, jakie zapewnia butelka antykolkowa. Są różne rodzaje tego typu butelek, w zależności od ich konstrukcji. Należą do nich:

– odpowietrzający wentyl na smoczku,

– rurka antykolkowa wewnątrz butelki, która odprowadza powietrze na dno,

– kształt butelki,

– smoczek przypominający pierś kobiecą.

Wiele butelek ma oznaczenia, które informują o wieku, dla którego są przeznaczone. Dla przykładu, butelka antykolkowa dla noworodka oznaczona jest symbolem 0+ lub 0-6.

Na co zwrócić uwagę?

Butelka antykolkowa może mieć różne rodzaje i wielkości. Dzięki temu doskonale sprawdza się zarówno w domu, jak i w podróży. Dodatkową cechą, która działa stymulująco na niemowlęta, są kolorowe wzory. Szukając najlepszej butelki dla ukochanego maluszka, warto zwrócić uwagę, by jak najbardziej oddawała naturalny kształt kobiecej piersi. Ponadto wszystkie jej części muszą spełniać normy i dyrektywy Unii Europejskiej. Jest to gwarancja bezpieczeństwa w użytkowaniu.

Wszystkie butelki mają wspólne cechy: zatyczki chroniące smoczki przed zabrudzeniem oraz miarki ułatwiające napełnianie. Można je myć w zmywarce.

Butelka antykolkowa szerokootworowa

Butelka antykolkowa szerokootworowa jest wyborem doskonałym. Została zaprojektowana w taki sposób, by zapewnić zdrowie i bezpieczeństwo niemowlęcia w czasie karmienia. Co ją wyróżnia? Otóż posiada ona potrójny system odpowietrzania smoczka, co zapobiega powstawania próżni i zmniejsza niebezpieczeństwo pojawienia się kolki. Smoczek, przypominający kształtem pierś mamy wydłuża się podczas karmienia, dzięki czemu zachowuje naturalny rytm i odruch ssania. Butelka tego typu jest doskonała przy łączeniu karmienia piersią i butelką.

Poprzedni artykułKiedy warto zdecydować się na zastosowanie cold stampingu?
Następny artykułNajlepsze biura do wynajęcia – zobacz co najczęściej wybierają początkujący przedsiębiorcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj