Pandemia koronawirusa znacznie zmieniła nasze codzienne zwyczaje. Niezależnie od tego czy jesteśmy przedsiębiorcą, czy osobą prywatną zależy nam na tym, aby w naszych pomieszczeniach odwiedzający czuli się całkowicie bezpiecznie. Właśnie dlatego właściciele sklepów, biur i innych pomieszczeń użyteczności publicznej powinni zadbać o najwyższy poziom dezynfekcji. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się lampy bakteriobójcze.

Dezynfekcja w czasach koronawirusa

Dezynfekcja jest niezwykle istotnym elementem walki z pandemią. Poprzez ten termin rozumiemy proces niszczenia wegetatywnych form drobnoustrojów, które mogą znajdować się na różnego rodzaju powierzchniach. Wirus SARS-CoV-2 (a także wiele innych niebezpiecznych mikroorganizmów) może przez długi czas pozostawać na różnego rodzaju powierzchniach, ale także w powietrzu. Rekomendowana dokładna dezynfekcja rąk i ich częste mycie to dobry środek zapobiegawczy, w niektórych przypadkach może jednak nie wystarczać. Szczególnie w kontekście drobnoustrojów, które – tak jak koronawirus – zawieszone są w zawartych w powietrzu mikrokropelkach. Właśnie dlatego regularne odkażanie warto uzupełnić o nowoczesne metody – na przykład przepływowe lampy bakteriobójcze UV-C.

Lampy bakteriobójcze – na czym polega ich działanie?

Na rynku znajduje się wiele lamp bakteriobójczych, których celem jest odkażanie różnego rodzaju przestrzeni, szczególnie tych odwiedzanych przez wiele osób. Szczególnie skuteczne w kontekście koronawirusa są lampy przepływowe UV-C. Ich działanie oparte jest na technologii sterylizacji powietrza i powierzchni. Przed pandemią bardzo często stosowane były w samolotach pasażerskich, obecnie coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z nich w pomieszczeniach, które podczas pandemii oblegane są przez wiele osób. Stosowane promieniowanie UV-C słynie z bardzo dużej skuteczności w eliminowaniu wirusów z powierzchni i powietrza, które podlegają naświetlaniu. Dzieje się to poprzez likwidację RNA wirusa i zmianę jego struktury chemicznej na całkowicie niegroźną.

Sterylizacja powietrza w pomieszczeniu za pomocą bakteriobójczej lampy przepływowej jest jedną z najskuteczniejszych metod na zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom i odwiedzającym. Tego typu urządzenia stosowane są w szpitalach zakaźnych, nie tylko podczas walki z COVID-19. Były one także stosowane w 2014 roku podczas epidemii eboli. Nowoczesna technologia pozwala na umieszczenie bakteriobójczych lamp przepływowych w różnego rodzaju pomieszczeniach – od biur aż po sklepy czy magazyny.

Postaw na kompleksowe odkażanie

W dobie pandemii wirusa SARS-CoV-2 dokładne sterylizowanie pomieszczeń jest niezwykle istotne. Skuteczne lampy bakteriobójcze do dezynfekcji pomieszczeń znajdziemy w ofercie producenta Exterya. Te proste, ale jednocześnie bardzo zaawansowane technologicznie urządzenia, pozwalają zapewnić klientom i pracownikom bezpieczeństwo podczas pandemii. Warto jednak zaznaczyć, że są to produkty, które sprawdzą się doskonale także w momencie, kiedy zagrożenie minie. Pozostawiają bowiem powietrze i naświetlane powierzchnie całkowicie sterylnymi i z pewnością wyeliminują także inne drobnoustroje i czyhające wraz z nimi zagrożenia. Różnorodna oferta sprawia, że tego typu sprzęt może być zainstalowany niemal w każdym pomieszczeniu.

Poprzedni artykułHistoria fotowoltaiki
Następny artykułCharakterystyka zmieniaczy sit w maszynach stosowanych w przeróbce tworzyw sztucznych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj