Jeżeli zakładasz własną firmę, prędzej czy później przyjdzie Ci się zmierzyć z poszukiwaniem odpowiedniej powierzchni biurowej. Na początku ścieżki rozwoju biuro znajduje się przeważnie w Twoim miejscu zamieszkania. Z czasem sprawy nabierają rozpędu i wtedy przyda się bardziej profesjonalne miejsce. Na jakie rozwiązanie najchętniej decydują się przedsiębiorcy? Oto najczęściej wybierane opcje biur do wynajęcia.

Pokój biurowy do wynajęcia

Jeżeli specyfika Twojej branży wymaga od Ciebie posiadania zamkniętej przestrzeni, to pokój biurowy będzie najtańszym rozwiązaniem. Dostaniesz do dyspozycji pusty gabinet biurowy bez wyposażenia, który musisz samodzielnie urządzić. W cenę najmu biura wchodzi czynsz, koszty eksploatacji budynku i zużycie mediów (prąd, woda) jako ryczałt. Do części wspólnych przeważnie należy kuchnia, jadalnia czy toalety. Pamiętaj jednak o tym, aby wyposażyć swoje biuro w meble przystosowane do specyfiki pracy, jaką wykonujesz. Dla 1-2 osób z powodzeniem można wynająć taki pokój za 1000-1200 zł miesięcznie.

Dla kogo biuro co-workingowe?

Jeżeli nie potrzebujesz indywidualnego gabinetu, najlepszym rozwiązaniem będzie co-working. Możesz wybrać spośród dwóch opcji:

  • biuro dedykowane – to Twoje indywidualne biurko, przypisane do Ciebie, którego nikt nie będzie mógł Ci zająć.
  • hot desk – ta opcja polega na tym, że nie masz przypisanego biurka i zajmujesz te, które w danej chwili jest wolne.

Poza biurkiem zostaną Ci udostępnione części wspólne budynku, łącznie z wyposażoną kuchnią. Za niewielką opłatą możesz również zarejestrować firmę pod adresem biura co-workingowego z dobrym adresem w centrum miasta.

Dodatkową zaletą biur co-workingowych jest networking. Na tej samej powierzchni pracują osoby z różnych branż, co pozwala na nawiązanie kontaktów biznesowych, które w przyszłości być może skończą się współpracą. Opcja ta jest również niezwykle elastyczna, ponieważ możesz wynajmować biurko na przykład na określoną ilość dni w miesiącu. Z takiej okazji na pewno skorzystają freelancerzy, gdzie kosztem prywatności otrzymują kreatywne miejsce do pracy w atrakcyjnej cenie. Przykładowo, w centrum Krakowa można wynająć biurko już od 500 zł miesięcznie z napojami no-limit.

Biuro all-inclusive

Firmy, które mają odpowiedni kapitał na start wybierają najchętniej biura w formie all-inclusive. W cenie oferty otrzymujesz dostęp do indywidualnego gabinetu, który będzie dostosowany do potrzeb Twojej firmy i specyfiki branży. W pakiecie masz również dostęp do infrastruktury biurowej, która będzie znajdowała się na piętrze. Biuro będzie wykończone, umeblowane i gotowe do wprowadzenia się. Jako najemca możesz korzystać z sali konferencyjnej, toalet, wyposażonej i funkcjonalnej kuchni oraz nielimitowanej kawy, herbaty i innych napojów. Do Twoich usług jako najemcy zalicza się również obsługa recepcyjna, która zatroszczy się o Twoich klientów, oczekujących na spotkanie. W cenie wliczony jest dostęp do Internetu i sprzątanie biura.

W przypadku biur all-inclusive, cena jest relatywnie wyższa względem ceny biura tradycyjnego. W zamian dostajesz wygodę, dzięki której możesz w pełni skupić się na rozwijaniu firmy oraz reprezentacyjne miejsce do pracy. Wystarczy dla przykładu wpisać frazę „biura do wynajęcia Kraków”, a z pewnością pojawi się dużo ogłoszeń, oferujących biura all-inclusive.

źródło zdjęcia: freepik.com

Poprzedni artykułButelka antykolkowa – skuteczny sposób na kolki
Następny artykuł5 prezentów na święta, które każdy chłopak powinien dać swojej dziewczynie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj