Wszystkie dzieci uwielbiają eksperymentować z kolorami, płaszczyznami i fakturami. Chyba każda mama przedszkolaka ma doświadczenia z pomalowanymi ścianami mieszkania, z których ślady artystycznej działalności dziecka z trudem dawały się zmyć. Teraz bez obaw przed wyjściem na zakupy można na chwilę pozostawić dziecko z kredkami w ręku. Unikalna farba tablicowa magnetyczna pozwoli na powierzchni wybranej ściany pokoju stworzyć miejsce do nieskrępowanego twórczego działania!

Jak stworzyć strefę małego artysty za pomocą farby tablicowej magnetycznej?

Nie trzeba stosować zbyt wielkich i kosztownych środków, aby szybko uzyskać pożądany efekt. Do stworzenia magnetycznej strefy kreatywnej na powierzchni domowej ściany potrzebne nam będą:

  • folia do pokrycia podłogi na czas malowania, ochroni ją przed zachlapaniem,
  • pojemnik z zimną wodą, w którym będziemy czyścić przyrządy do malowania,
  • papier ścierny o drobnej strukturze,
  • wałki do malowania, jeden szeroki, drugi nieco węższy – przyda się do wykończenia konturów,
  • farba tablicowa magnetyczna w ulubionym odcieniu naszego dziecka.

Zanim nałożymy farbę tablicową magnetyczną

Przed pracą z użyciem farby tablicowej magnetycznej naszym zadaniem powinno być oczyszczenie i wygładzenie ściany. Najlepiej sprawdzi się tutaj gładź szpachlowa. Ściany wcześniej niepokrywane kolorem można dodatkowo ochronić specjalnymi preparatami, dzięki czemu powierzchnia gruntująca lepiej będzie trzymać się przy tynku. Wybór kształtu tablicy ściennej jest sprawą bardzo indywidualną. Nie trzeba decydować się na standardowy prostokąt, gdy dziecięce pomysły dają tyle możliwości. Za pomocą przyrządu kreślarskiego oraz taśmy malarskiej możemy na ścianie oznaczyć dowolny kształt, który później zyska wypełnienie z użyciem farby tablicowej magnetycznej. Kwiatek, piłka, samochodzik – wszystkie te motywy są bajecznie proste do zaaranżowania.

Czas na malowanie

Na początek zaznaczone taśmą malarską kontury wypełniamy podkładem typu magnetic. Można go nabyć w zestawie z wybraną farbą tablicową magnetyczną. Ścianę pokrywamy trzykrotnie, co osiem godzin jedno podejście. Taśmę malarską zdejmujemy po każdym razie. Powierzchnia powinna schnąć przez około dobę. Po wyschnięciu nie zaszkodzi delikatne szlifowanie drobnym papierem ściernym, dzięki temu powierzchnia projektowanej tablicy uzyska jeszcze lepszą gładkość.

Jak malować farbą tablicową magnetyczną?

Bardzo ważnym czynnikiem jest dokładne wymieszanie emalii przed położeniem na ścianie. Po nałożeniu pierwszej warstwy powinniśmy poczekać około czterech godzin. Potem można nanieść drugą warstwę. Nie warto kłaść zbyt obficie farby tablicowej magnetycznej, ponieważ w takiej sytuacji powierzchnia będzie miała niski stopień wytrzymałości. Nie od razu poleca się wykorzystywanie tablicy, warto poczekać 3-4 tygodnie, ponieważ dopiero wtedy możemy mówić o optymalnej twardości i pożądanym stopniu wytrzymałości.

Poprzedni artykułW której warszawskiej dzielnicy na obrzeżach miasta warto kupić mieszkanie?
Następny artykułDSO – pomiary zrozumiałości mowy podczas korzystania z Dźwiękowych Systemów Ostrzegawczych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj