Membrana osmotyczna to najważniejsza część filtrów odwróconej osmozy, która decyduje o wydajności tych filtrów. Budowa takich membran jest oparta na bardzo silnej kompresji modułu membranowego, który umieszczono w mikro obudowie. Membrana osmotyczna to spiralnie zwijana, nieprzepuszczalne membrana wykonana z poliamidu. Składa się z błon filtrujących spiralnie zwiniętych wokół perforowanego rdzenia. Jakie są zalety membrany osmotycznej?

Zalety membrany osmotycznej

W procesie oczyszczania wody następuje jej nacisk na półprzepuszczalną membranę. W wyniku tego cząsteczki wody mogą przejść przez pory membrany. Część wody, która nie uległa przepuszczeniu przez membranę, zostaje usunięta do kanalizacji. Średnica porów membrany ma bardzo niewielkie rozmiary – mniejsze niż 0,0001 mikrona. Dzięki temu tylko cząsteczki wody i niewielka ilość minerałów są w stanie przedostać się przez nie. Membrana osmotyczna umożliwia usunięcie do 95% jonów soli.

Główną zaletą membrany osmotycznej jest fakt, że pokrywające ją pory umożliwiają przedostawanie się cząsteczek wody oraz niektórych związków mineralnych. Zatrzymują natomiast przedostawanie się bakterii oraz wirusów, a także innych zanieczyszczeń. Zewnętrzne warstwy membrany charakteryzują się większą porowatością niż warstwy wewnętrzne. Dzięki temu możliwe jest stopniowe filtrowanie wody i oddzielanie się od niej mikroskopijnych zanieczyszczeń – drobnoustrojów.

Warto jednak pamiętać, że w zależności od stężenia zanieczyszczeń oraz innych substancji rozpuszczonych w surowej wodzie wydajność systemu odwróconej osmozy może się różnić. Większe stężenie takich substancji w środowisku wodnym, wymaga wyższego ciśnienia do prawidłowego funkcjonowania systemu odwróconej osmozy.

Dlaczego membrana osmotyczna to dobre rozwiązanie?

Membrana osmotyczna umożliwia zachodzenie procesu odwróconej osmozy. Przepuszcza przez swoją powierzchnię czystą wodę, a redukcji podlega aż do 90 – 98% wszystkich zanieczyszczeń.

Jak mówi pracownik firmy Global Concepts 2000 Polska oferującej sprzedaż membrany osmotycznej: Podczas procesu filtracji wody dochodzi do oddzielania różnych związków chemicznych od oczyszczonej wody. Jej jakość ma kluczowe znaczenie dla całego procesu filtracyjnego. Dzięki nowoczesnym materiałom, z których wykonane są membrany osmotyczne, sprawdzą się one w przemyśle kosmetologicznym, farmacji, produkcji spożywczej, myjniach samochodowych oraz we wszystkich miejscach, gdzie potrzebna jest krystalicznie czysta woda.

Decydując się na zakup membrany osmotycznej, zaleca się wybór jedynie sprawdzonych firm oferujących ich sprzedaż i produkcję. Wykształceni i doświadczeni specjaliści z dziedziny technologii uzdatniania wody to gwarancja sprawnych filtrów na długie lata.

Poprzedni artykułBalustrady ze stali nierdzewnej, doskonały pomysł na wykończenie balkonu
Następny artykułSzybkie i skuteczne zmywanie w zmywarkach gastronomicznych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj